Grib dzīvot tīrā un sakārtotā vidē

Šogad Bejas pamatskola nolēmusi iesaistīties ekoskolu programmā, kas ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Oktobrī aizvadīta pirmā ekopadomes sēde, bet jau šodien viesos tiks uzņemti programmas pārstāvji, lai pārrunātu neskaidros jautājumus un uzklausītu ieteikumus turpmākajai darbībai.

“Ekoskolu programma neaprobežojas tikai ar vides pārvaldību skolā,” skaidro ekoskolas programmas koordinatore Bejas pamatskolā Ineta Pūpola. “Tā veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties. Šajā procesā tiek iekļauti ne vien skolas dzīvē iesaistītie, bet arī apkārtējā sabiedrība.” Šobrīd ekoskolu programmā iesaistījušās 168 Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnudārziem līdz pat augstskolām, kas jau pārliecinājušās par programmas atvērtību un demokrātiskumu, sniedzot iespēju skolēniem veidot aktīvu attieksmi pret vidi un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan skolā, gan mājās.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 11.11.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »