Grib dzīvot tīrā un sakārtotā vidē

Šogad Bejas pamatskola nolēmusi iesaistīties ekoskolu programmā, kas ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Oktobrī aizvadīta pirmā ekopadomes sēde, bet jau šodien viesos tiks uzņemti programmas pārstāvji, lai pārrunātu neskaidros jautājumus un uzklausītu ieteikumus turpmākajai darbībai.

“Ekoskolu programma neaprobežojas tikai ar vides pārvaldību skolā,” skaidro ekoskolas programmas koordinatore Bejas pamatskolā Ineta Pūpola. “Tā veicina izpratni par vidi, saistot to ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties. Šajā procesā tiek iekļauti ne vien skolas dzīvē iesaistītie, bet arī apkārtējā sabiedrība.” Šobrīd ekoskolu programmā iesaistījušās 168 Latvijas izglītības iestādes, sākot no bērnudārziem līdz pat augstskolām, kas jau pārliecinājušās par programmas atvērtību un demokrātiskumu, sniedzot iespēju skolēniem veidot aktīvu attieksmi pret vidi un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan skolā, gan mājās.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 11.11.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma