Politika ar šova elementiem

Dace Plaude

Uz pirmo sēdi šonedēļ sanāca 12. Saeimas deputāti, un šim notikumam, gluži kā kādam realitātes šovam, ar lielu interesi dzīvoja līdzi Latvijas sabiedrība.

Portāla delfi.lv tiešraidē tika rādīta sēdes norise. Svinīgā deputātu zvēresta nodošana līdzinājās eksāmenam un raisīja līdzi jušanu jaunievēlētajām simts “gudrajām galvām”. Runās no galvas vai lasīs no lapas? Sajauks vai nesajauks zvēresta tekstu? Cik deputāti kļūdīsies un kuriem Solvita Āboltiņa liks šo tekstu atkārtot vēlreiz? Gluži vai ovācijas no pārējiem kolēģiem izpelnījās Ivars Zariņš no “Saskaņas”, kurš zvērestu bija iemācījies no galvas un nodeva to bez minstināšanās. Patiesībā – visu cieņu, jo, kā izrādās, nodot deputāta zvērestu 11. Saeimā, viņam – vienam no nedaudzajiem, kurš šo tekstu runājis no galvas, to nācies atkārtot vairākkārt. Šoreiz tas izdevās ar pirmo piegājienu.

Nav šaubu, ka par šova elementiem 12. Saeimas darbā rūpēsies no “Latvijas reģionu apvienības” ievēlētais deputāts Arturs Kaimiņš – Nacionālā teātra aktieris, kurš popularitāti ieguvis ar provocējošām intervijām video blogā “Suņu būda”. “Kaimiņš uz pirmo Saeimas sēdi ieradies ar kameru un “medī” Junkuru”, “Latvijai beidzot ir savs Žirinovskis – Artuss Kaimiņš!”, “Kaimiņš filmē jau pirmajā Saeimas sēdē” – tie ir tikai daži virsraksti ziņu portālos, kas liecina, ka par garlaicību, sekojot 12. Saeimas darbam, jāsūdzas nebūs.

Pats jaunais deputāts, kā jau solījies, tiešām uz darbu Saeimā ierodas ar kameru un filmē tur notiekošo un sižetus ievieto savā blogā. “Ļoti saistoši! Nekad agrāk neesmu sekojusi Saeimas darbam. Katru dienu ar patiesu ieinteresētību skatos Artusa dokumentālo filmu… Šis pasākums ir vēsturisks un dokumentāls fenomens,” tā ir viena no atsauksmēm, kas blogā ierakstīta pēc kārtējā sižeta noskatīšanās.

Kā Artusam Kaimiņam veiksies ar deputāta pienākumu pildīšanu, rādīs laiks. Taču, lai kā arī netiktu vērtētas viņa aktivitātes, iejūtoties politiķa ādā, vienu labu darbu, iekļūdams Saeimā, Artuss noteikti jau ir izdarījis, proti, pievērsis jauniešu auditorijas uzmanību valstī notiekošajiem politiskajiem procesiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »