Alūksnes muzejā bērni varēs kļūt par animatoriem

Alūksnes muzejā šonedēļ atvērta filmu studijas RIJA sagatavotā izstāde “Tā top animācija”, kas iepazīstinās ar animācijas filmu tapšanu no idejas rašanās līdz pat gatavai filmai. Savukārt Alūksnes pilsētas bibliotēkā 6. novembrī par vienu no populārākajām latviešu animāciju varonēm – Loti – mazie lasītāji varēs uzzināt grāmatu lasījumos.

“Izstādē būs apskatāmi zīmēti tēli no Latvijā tapušām animācijas filmām. Izstādītie zīmējumi sniedz ieskatu animācijas filmu veidošanas etapos, ļaujot apjaust procesa darbietilpīgumu un precizitāti, kas nepieciešams filmas veidotājiem. Katru filmas tapšanas etapu attēlo zīmējumi no kādas animācijas filmas,” atklāj Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Linda Apšusala. Svarīgi, ka izstādē varēs aplūkot zīmētos kadrus no populārās animācijas filmas “Lote un Mēnessakmens noslēpums” un citām latviešu animācijas filmām, kuras veidotas filmu studijā RIJA.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 04.11.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »