Alūksnē popularizēs zinātni

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju īsteno projektu “Zinātnes popularizēšana reģionos”, kura laikā dodas arī uz Vidzemes skolām, tajā skaitā – 4. novembrī uz Alūksnes novada vidusskolu.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāve Zane Jansone laikrakstu informē, ka šajā projektā jaunie zinātnieki tiekas ar vidusskolēniem, lai stāstītu par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru. Apvienības reģionālais partneris ir Vidzemes Augstskola un 4. novembrī tās jaunie zinātnieki, tostarp arī augstskolas rektors, viesosies Smiltenes ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā. “Runāsim par Latvijas zinātnieku veiksmes stāstiem, zināšanu pārnesi uz sabiedrību un tautsaimniecību, tiks doti praktiski padomi, kā kļūt par labu zinātnieku. Viens no Latvijas Jauno zinātnieku apvienības mērķiem ir zinātnes popularizēšana sabiedrībā un dažādu stereotipu un aizspriedumu par zinātniekiem un zinātni laušana, tādēļ jaunie zinātnieki stāstīs par veiksmīgiem un interesantiem pētījumiem, kas tiek veikti tepat, Latvijā,” pasākuma būtību ieskicē Z. Jansone.

Alūksnes novada vidusskolā pasākums notiks 4. novembrī pulksten 10.10. Sīkāka informācija, rakstot uz: gatis.krums@gmail.com

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma