Alūksnē popularizēs zinātni

Latvijas Jauno zinātnieku apvienība sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju īsteno projektu “Zinātnes popularizēšana reģionos”, kura laikā dodas arī uz Vidzemes skolām, tajā skaitā – 4. novembrī uz Alūksnes novada vidusskolu.

Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāve Zane Jansone laikrakstu informē, ka šajā projektā jaunie zinātnieki tiekas ar vidusskolēniem, lai stāstītu par zinātni un zinātniekiem, kā arī mudinātu skolēnus pēc mācībām studēt augstskolās un izvēlēties zinātnieka karjeru. Apvienības reģionālais partneris ir Vidzemes Augstskola un 4. novembrī tās jaunie zinātnieki, tostarp arī augstskolas rektors, viesosies Smiltenes ģimnāzijā un Alūksnes novada vidusskolā. “Runāsim par Latvijas zinātnieku veiksmes stāstiem, zināšanu pārnesi uz sabiedrību un tautsaimniecību, tiks doti praktiski padomi, kā kļūt par labu zinātnieku. Viens no Latvijas Jauno zinātnieku apvienības mērķiem ir zinātnes popularizēšana sabiedrībā un dažādu stereotipu un aizspriedumu par zinātniekiem un zinātni laušana, tādēļ jaunie zinātnieki stāstīs par veiksmīgiem un interesantiem pētījumiem, kas tiek veikti tepat, Latvijā,” pasākuma būtību ieskicē Z. Jansone.

Alūksnes novada vidusskolā pasākums notiks 4. novembrī pulksten 10.10. Sīkāka informācija, rakstot uz: gatis.krums@gmail.com

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma