Skolēnu skaita prognozēs redz pozitīvas tendences

Vasaras brīvlaiku Alūksnes novada izglītības iestādes var sākt ar pozitīvu ziņu. Lai arī tendence skolēnu skaitam samazināties joprojām saglabājusies, nākamajā mācību gadā šis kritums vairs netiek prognozēts simtos, kā tas bija iepriekš, bet gan dažos desmitos.

Ar šādām ziņām Sociālās, izglītības un kultūras komitejas deputātus iepazīstināja Alūksnes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča.

Viņa atgādina, ka pērn jeb 2013./2014. mācību gadā visās 15 novada izglītības iestādēs, ieskaitot Liepnas internātpamatskolu, pirmajās 12 klasēs bija 1753 skolēni. Kad maija izskaņā fiksēts skolēnu skaits finansējumam uz septembri, tie bija 1709 jeb par 44 skolēniem mazāk kā mācību gada sākumā. Vairums no tiem – 32 skolēni – ir Alūksnes novada vidusskolas audzēkņi, kas apguva vakarskolas programmu.

Veicot prognozi uz šīgada 1. septembri, konstatēts, ka mācības Alūksnes novada izglītības iestādēs varētu uzsākt 1710 skolēni. “Pirmais gads, kad mēs redzam, ka īsti nebūs mīnuss, kaut arī pret mācību gada beigām,” saka G. Kupča. “Ja salīdzinām ar iepriekšējo periodu, tad mīnuss nedaudz ir – 40 skolēni, bet tie nav vairs simtam pāri skolēnu, kā tas bija iepriekšējos gados.”

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma