“Krācēs” sākusies aktīvā sezona

Straujās Vaidavas līcī izveidotā mūsdienīgā foreļu audzētava “Krāces” savās tehnoloģijās ir viena no progresīvākajām Latvijā. Apes pagastā audzētās varavīksnes foreles ir iecienītas ne tikai to labās garšas dēļ, bet arī saimnieku radītās iespējas dēļ – zivis pašam arī noķert un sagatavot maltītei turpat uz vietas.

Taču “Krācēs” audzē ne tikai varavīksnes foreles, bet arī karpas. SIA “Grūbe – Hidro” valdes loceklis Kalvis Dukulis atklāj, ka šāda uzņēmējdarbība izraudzīta tādēļ, lai cilvēkiem, kuri šeit ierodas atpūsties, un makšķerniekiem, kas brauc izvilkt savu pirmo veiksmīgo lomu, būtu interese un vēlme šajā zivju audzētavā uzturēties ilgāk vai atgriezties atkal pēc kāda laika.

Kalvis Dukulis novērojis, ka galvenie zivju audzētavas sniegto pakalpojumu izmantotāji ir makšķernieki, kuri grib baudīt tieši pašu procesu. Viņi zina, kuru zivi – varavīksnes foreli vai karpu – ir vieglāk noķert un uz to arī centrē savu uzmanību. Tie, kuri “Krācēs” iegriezušies agrāk un ierodas tagad, var salīdzināt attīstības virzienus. Vispirms ievēro, ka lielākā daļa agrāko dīķu ir tukša, bet zivis tagad mīt betonētajos baseinos.

Saimnieki pārliecinājušies, ka makšķerniekiem iecienītā-kās ir viena līdz diviem kilogramiem smagas zivis un līdz tādam svaram tad arī audzē. Tas ir arī cilvēkiem pieņemamākais gan cenas, gan izmantošanas ziņā. Pašlaik dīķī mīt tik daudz varavīksnes foreļu, ka neviens makšķernieks, pat iesācējs, bez loma nepaliks.

Daina Siņeļņikova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma