Atklāj Eiropu bērnu acīm

Vēl tikai šodien un rīt Alūksnes mākslas skolā apskatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss “Trejdeviņas saules lec”. Tā uzskatāma par vērienīgāko un krāšņāko skolēnu darbu izstādi, kas līdz šim bijusi Alūksnē, piedāvājot aplūkot vairāk nekā 270 darbus.

Alūksnes novada vizuālās mākslas metodiskā darba koordinatore Anita Vēliņa atklāj, ka šie darbi tapuši Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizētā konkursa vajadzībām.

“Tas ir valsts nozīmes mākslas konkurss, kas domāts izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņiem. Konkurss notiek katru gadu. Atšķiras vienīgi tēmas, par kurām darbi jāveido. Tā kā pagājušajā gadā notika Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, skolēnu uzdevums bija pētīt saules tēmu latviešu etnogrāfijā un kultūrā. Šogad aprit desmit gadi, kopš Latvija iestājusies Eiropas Savienībā (ES), un nākamais būs Latvijas prezidentūras gads ES padomē, tāpēc saules tēma tiek turpināta, bet jau citā rakursā, proti, konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt saules zīmi, simbolu un jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā. No tā arī radies konkursa nosaukums “Trejdeviņas saules lec”. Kopš brīža, kad tapa konkursa nolikums, situācija gan ir mainījusies un Eiropas Savienībā vairs nav 27, bet gan 28 valstis, tomēr konkursa būtību tas nemaina,” iepazīstina A. Vēliņa.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 13.05.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma