Atklāj Eiropu bērnu acīm

Vēl tikai šodien un rīt Alūksnes mākslas skolā apskatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss “Trejdeviņas saules lec”. Tā uzskatāma par vērienīgāko un krāšņāko skolēnu darbu izstādi, kas līdz šim bijusi Alūksnē, piedāvājot aplūkot vairāk nekā 270 darbus.

Alūksnes novada vizuālās mākslas metodiskā darba koordinatore Anita Vēliņa atklāj, ka šie darbi tapuši Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizētā konkursa vajadzībām.

“Tas ir valsts nozīmes mākslas konkurss, kas domāts izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņiem. Konkurss notiek katru gadu. Atšķiras vienīgi tēmas, par kurām darbi jāveido. Tā kā pagājušajā gadā notika Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, skolēnu uzdevums bija pētīt saules tēmu latviešu etnogrāfijā un kultūrā. Šogad aprit desmit gadi, kopš Latvija iestājusies Eiropas Savienībā (ES), un nākamais būs Latvijas prezidentūras gads ES padomē, tāpēc saules tēma tiek turpināta, bet jau citā rakursā, proti, konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt saules zīmi, simbolu un jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā. No tā arī radies konkursa nosaukums “Trejdeviņas saules lec”. Kopš brīža, kad tapa konkursa nolikums, situācija gan ir mainījusies un Eiropas Savienībā vairs nav 27, bet gan 28 valstis, tomēr konkursa būtību tas nemaina,” iepazīstina A. Vēliņa.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 13.05.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

17. jūlijā 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

18. jūlijā – 19. augustā Alūksnes Kultūras centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā ceļojošā izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Izstādē stāsts arī par Alsviķu bibliotēku.

20. jūlijā 18.00 Alsviķu kultūras namā animācijas filma bērniem “Kukaiņu slepenā dzīve”.

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

Lasīt tālāk »