Atklāj Eiropu bērnu acīm

Vēl tikai šodien un rīt Alūksnes mākslas skolā apskatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss “Trejdeviņas saules lec”. Tā uzskatāma par vērienīgāko un krāšņāko skolēnu darbu izstādi, kas līdz šim bijusi Alūksnē, piedāvājot aplūkot vairāk nekā 270 darbus.

Alūksnes novada vizuālās mākslas metodiskā darba koordinatore Anita Vēliņa atklāj, ka šie darbi tapuši Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizētā konkursa vajadzībām.

“Tas ir valsts nozīmes mākslas konkurss, kas domāts izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņiem. Konkurss notiek katru gadu. Atšķiras vienīgi tēmas, par kurām darbi jāveido. Tā kā pagājušajā gadā notika Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, skolēnu uzdevums bija pētīt saules tēmu latviešu etnogrāfijā un kultūrā. Šogad aprit desmit gadi, kopš Latvija iestājusies Eiropas Savienībā (ES), un nākamais būs Latvijas prezidentūras gads ES padomē, tāpēc saules tēma tiek turpināta, bet jau citā rakursā, proti, konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt saules zīmi, simbolu un jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā. No tā arī radies konkursa nosaukums “Trejdeviņas saules lec”. Kopš brīža, kad tapa konkursa nolikums, situācija gan ir mainījusies un Eiropas Savienībā vairs nav 27, bet gan 28 valstis, tomēr konkursa būtību tas nemaina,” iepazīstina A. Vēliņa.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 13.05.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

25. aprīlī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

25. aprīlī 18.30 Alūksnes Kultūras centrā spēlfilma “Kriminālās ekselences fonds”.

26. aprīlī no 16.30 līdz 18.30 Pilssalas stadionā skriešanas seriāla „Alūksnes pavasaris” III kārta.

Lasīt tālāk »