Atklāj Eiropu bērnu acīm

Vēl tikai šodien un rīt Alūksnes mākslas skolā apskatāma Vidzemes novadu izglītības iestāžu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstāde – konkurss “Trejdeviņas saules lec”. Tā uzskatāma par vērienīgāko un krāšņāko skolēnu darbu izstādi, kas līdz šim bijusi Alūksnē, piedāvājot aplūkot vairāk nekā 270 darbus.

Alūksnes novada vizuālās mākslas metodiskā darba koordinatore Anita Vēliņa atklāj, ka šie darbi tapuši Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizētā konkursa vajadzībām.

“Tas ir valsts nozīmes mākslas konkurss, kas domāts izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas pulciņu audzēkņiem. Konkurss notiek katru gadu. Atšķiras vienīgi tēmas, par kurām darbi jāveido. Tā kā pagājušajā gadā notika Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, skolēnu uzdevums bija pētīt saules tēmu latviešu etnogrāfijā un kultūrā. Šogad aprit desmit gadi, kopš Latvija iestājusies Eiropas Savienībā (ES), un nākamais būs Latvijas prezidentūras gads ES padomē, tāpēc saules tēma tiek turpināta, bet jau citā rakursā, proti, konkursa dalībnieki tika aicināti pētīt saules zīmi, simbolu un jēdzienu ES dalībvalstu tautu etnogrāfijā, folklorā un kultūrā. No tā arī radies konkursa nosaukums “Trejdeviņas saules lec”. Kopš brīža, kad tapa konkursa nolikums, situācija gan ir mainījusies un Eiropas Savienībā vairs nav 27, bet gan 28 valstis, tomēr konkursa būtību tas nemaina,” iepazīstina A. Vēliņa.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 13.05.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma