Mobilizējas cīņai ar psihoaktīvo vielu izplatību novadā

Alūksnes novada pašvaldība nobriedusi aktīvai cīņai pret psihoaktīvo un atkarību izraisošo vielu lietošanu pusaudžu vidū. Aizvadītajā nedēļā pašvaldībā notika sanāksme, kurā tika runāts gan par šo vielu ietekmi uz jauniešiem, gan iespējām mazināt to lietošanu.

“Šādu sanāksmi pašvaldība rīkoja, ņemot vērā to, ka arī mūsu novadā arvien pieaug tā saukto “legālo” narkotiku lietojošo personu skaits, par ko liecina informācija no medicīnas iestādēm,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Sanāksmē piedalījās gan Alūksnes novada pašvaldības vadība un domes deputāti, gan pārstāvji no Izglītības pārvaldes, Alūksnes novada Sociālā dienesta, Bāriņtiesas, Alūksnes novada pašvaldības policijas, Valsts Probācijas dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa, Alūksnes slimnīcas, Alūksnes novada vidusskolas un citām iestādēm.

“Bērns un jaunietis tikai daļu dienas pavada skolā, bet pārējo laiku mājās vai kopā ar vienaudžiem. Līdz ar to, ļoti būtiska ir ģimenes un arī visas sabiedrības aktivitāte, ieinteresētība un izpratne novērst šīs ļaunās sērgas izplatīšanos bērnu un jauniešu vidū,” ar sanāksmes dalībnieku secinājumiem iepazīstina E. Aploka. Vairāki tikšanās dalībnieki uzsvēra, ka primāri ir jācīnās pret smēķēšanu bērnu un jauniešu vidū. Smēķēšana rada atkarību, tāpēc smēķētāji ir riska grupa, kas var kļūt atkarīgi arī no dažādu augu maisījumu smēķēšanas.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma