Mobilizējas cīņai ar psihoaktīvo vielu izplatību novadā

Alūksnes novada pašvaldība nobriedusi aktīvai cīņai pret psihoaktīvo un atkarību izraisošo vielu lietošanu pusaudžu vidū. Aizvadītajā nedēļā pašvaldībā notika sanāksme, kurā tika runāts gan par šo vielu ietekmi uz jauniešiem, gan iespējām mazināt to lietošanu.

“Šādu sanāksmi pašvaldība rīkoja, ņemot vērā to, ka arī mūsu novadā arvien pieaug tā saukto “legālo” narkotiku lietojošo personu skaits, par ko liecina informācija no medicīnas iestādēm,” skaidro Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Sanāksmē piedalījās gan Alūksnes novada pašvaldības vadība un domes deputāti, gan pārstāvji no Izglītības pārvaldes, Alūksnes novada Sociālā dienesta, Bāriņtiesas, Alūksnes novada pašvaldības policijas, Valsts Probācijas dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa, Alūksnes slimnīcas, Alūksnes novada vidusskolas un citām iestādēm.

“Bērns un jaunietis tikai daļu dienas pavada skolā, bet pārējo laiku mājās vai kopā ar vienaudžiem. Līdz ar to, ļoti būtiska ir ģimenes un arī visas sabiedrības aktivitāte, ieinteresētība un izpratne novērst šīs ļaunās sērgas izplatīšanos bērnu un jauniešu vidū,” ar sanāksmes dalībnieku secinājumiem iepazīstina E. Aploka. Vairāki tikšanās dalībnieki uzsvēra, ka primāri ir jācīnās pret smēķēšanu bērnu un jauniešu vidū. Smēķēšana rada atkarību, tāpēc smēķētāji ir riska grupa, kas var kļūt atkarīgi arī no dažādu augu maisījumu smēķēšanas.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »