Atbalsta inovatīvas kultūras aktivitāšu idejas

Lai veicinātu kultūras norišu daudzveidību un kvalitāti, kā arī atbalstītu amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos starptautiskos konkursos, turpmāk reizi gadā Alūksnes novada pašvaldība rīkos kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursu. Šogad tajā iesniegti 12 projekti, no kuriem finansējums piešķirts pieciem.

“Katru gadu mēs sastapāmies ar situāciju, kad kultūras iestādes iesniedza finansējuma pieprasījumus vienas vai otras aktivitātes organizēšanai vai kolektīvu braucieniem uz ārvalstu konkursiem. Iesniegumus saņēmām visa gada garumā, tāpēc bija grūti saprast, kam naudiņu piešķirt un kam nepiešķirt, cik daudz finansējuma varam tērēt, vai līdz gada beigām tā pietiks un vai neizveidosies situācija, ka iesniegums ir atbalstāms, bet naudas vairs nav. Trūka vienotu kritēriju un kārtības. Lai visiem būtu vienādas iespējas, nolēmām vienreiz gadā rīkot kultūras projektu konkursu ar noteiktu finansējumu un tā sadales principiem,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Projektu konkursam budžetā atvēlēti 8537 eiro, uz kuriem varēja pretendēt pašvaldības tautas nami, bibliotēkas, muzeji, mūzikas un mākslas skolas. Kopumā iesniegti 12 projekti – 11 pasākumu projekti un viens kolektīva dalībai starptautiskā konkursā.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 08.04.2014.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma