Pededzē gatavojas Masļeņicai

Pededzē pilnā sparā rit gatavošanās vienam no lielākajiem pagasta pasākumiem gadā – Masļeņicai, kas šogad notiks svētdien, 2. martā. Nu jau par tradīciju kļuvis, ka svētki tiek ieskandināti ar izklaidējoši izglītojošu programmu visas nedēļas garumā. Tajā interesenti var gūt ieskatu ar Masļeņicu saistītās tradīcijās, iepriekš piesakot savu vizīti vai nu Pededzes muzejā, vai Pededzes tautas namā. Viesiem tiks piedāvāta iespēja uztaisīt kādu Masļeņicas simbolu, izspēlēt tradicionālās spēles, iet rotaļās, vizināties zirgu pajūgā, uzzināt pankūku gatavošanas noslēpumus, kā arī pašiem cept vai tās pasūtīt un nobaudīt. Izklaidējoši izglītojošā programma būs pieejama no 24. februāra.

Savu kulmināciju tā sasniegs nedēļas izskaņā, kad notiks lielie Masļeņicas svētki. Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova stāsta, ka tajos netrūks ne jautru konkursu, ne citu Masļeņicai piedienošu izdarību. Tradicionāli tiks piedāvāta vizināšanās zirga pajūgā, kā arī iespēja iegādāties kādu amatniecības izstrādājumu izstādē – pārdošanā. Svētki noslēgsies ar koncertu tautas namā, kur uz skatuves kāps ne vien pagasta amatiermākslas kolektīvi, bet viesi no Viļakas un pat Krievijas. Pēc koncerta sekos dejas līdz pat pulksten 22 vakarā.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

21. jūlijā 11.00 Ilzenē sacensības „Stipro skrējiens”.

21. jūlijā 12.00 Bejas novadpētniecības centrā viesosies radoša būtne Daina Binde, ar kuru kopā darbosimies, gatavojot krēmu rokām un zobu pastu. Līdzi jāņem divas 50 ml tilpuma burciņas.

21. jūlijā 20.00 Jaunannā uz plosta Pededzes upē, upes augšpusē pie tilta muzicē Zane Junkuna un Māris Rozenfelds, piedāvājot koncertprogrammu „Ar Tevi”.

Lasīt tālāk »