Pededzē gatavojas Masļeņicai

Pededzē pilnā sparā rit gatavošanās vienam no lielākajiem pagasta pasākumiem gadā – Masļeņicai, kas šogad notiks svētdien, 2. martā. Nu jau par tradīciju kļuvis, ka svētki tiek ieskandināti ar izklaidējoši izglītojošu programmu visas nedēļas garumā. Tajā interesenti var gūt ieskatu ar Masļeņicu saistītās tradīcijās, iepriekš piesakot savu vizīti vai nu Pededzes muzejā, vai Pededzes tautas namā. Viesiem tiks piedāvāta iespēja uztaisīt kādu Masļeņicas simbolu, izspēlēt tradicionālās spēles, iet rotaļās, vizināties zirgu pajūgā, uzzināt pankūku gatavošanas noslēpumus, kā arī pašiem cept vai tās pasūtīt un nobaudīt. Izklaidējoši izglītojošā programma būs pieejama no 24. februāra.

Savu kulmināciju tā sasniegs nedēļas izskaņā, kad notiks lielie Masļeņicas svētki. Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova stāsta, ka tajos netrūks ne jautru konkursu, ne citu Masļeņicai piedienošu izdarību. Tradicionāli tiks piedāvāta vizināšanās zirga pajūgā, kā arī iespēja iegādāties kādu amatniecības izstrādājumu izstādē – pārdošanā. Svētki noslēgsies ar koncertu tautas namā, kur uz skatuves kāps ne vien pagasta amatiermākslas kolektīvi, bet viesi no Viļakas un pat Krievijas. Pēc koncerta sekos dejas līdz pat pulksten 22 vakarā.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »