Pededzē gatavojas Masļeņicai

Pededzē pilnā sparā rit gatavošanās vienam no lielākajiem pagasta pasākumiem gadā – Masļeņicai, kas šogad notiks svētdien, 2. martā. Nu jau par tradīciju kļuvis, ka svētki tiek ieskandināti ar izklaidējoši izglītojošu programmu visas nedēļas garumā. Tajā interesenti var gūt ieskatu ar Masļeņicu saistītās tradīcijās, iepriekš piesakot savu vizīti vai nu Pededzes muzejā, vai Pededzes tautas namā. Viesiem tiks piedāvāta iespēja uztaisīt kādu Masļeņicas simbolu, izspēlēt tradicionālās spēles, iet rotaļās, vizināties zirgu pajūgā, uzzināt pankūku gatavošanas noslēpumus, kā arī pašiem cept vai tās pasūtīt un nobaudīt. Izklaidējoši izglītojošā programma būs pieejama no 24. februāra.

Savu kulmināciju tā sasniegs nedēļas izskaņā, kad notiks lielie Masļeņicas svētki. Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova stāsta, ka tajos netrūks ne jautru konkursu, ne citu Masļeņicai piedienošu izdarību. Tradicionāli tiks piedāvāta vizināšanās zirga pajūgā, kā arī iespēja iegādāties kādu amatniecības izstrādājumu izstādē – pārdošanā. Svētki noslēgsies ar koncertu tautas namā, kur uz skatuves kāps ne vien pagasta amatiermākslas kolektīvi, bet viesi no Viļakas un pat Krievijas. Pēc koncerta sekos dejas līdz pat pulksten 22 vakarā.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »