Pededzē gatavojas Masļeņicai

Pededzē pilnā sparā rit gatavošanās vienam no lielākajiem pagasta pasākumiem gadā – Masļeņicai, kas šogad notiks svētdien, 2. martā. Nu jau par tradīciju kļuvis, ka svētki tiek ieskandināti ar izklaidējoši izglītojošu programmu visas nedēļas garumā. Tajā interesenti var gūt ieskatu ar Masļeņicu saistītās tradīcijās, iepriekš piesakot savu vizīti vai nu Pededzes muzejā, vai Pededzes tautas namā. Viesiem tiks piedāvāta iespēja uztaisīt kādu Masļeņicas simbolu, izspēlēt tradicionālās spēles, iet rotaļās, vizināties zirgu pajūgā, uzzināt pankūku gatavošanas noslēpumus, kā arī pašiem cept vai tās pasūtīt un nobaudīt. Izklaidējoši izglītojošā programma būs pieejama no 24. februāra.

Savu kulmināciju tā sasniegs nedēļas izskaņā, kad notiks lielie Masļeņicas svētki. Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova stāsta, ka tajos netrūks ne jautru konkursu, ne citu Masļeņicai piedienošu izdarību. Tradicionāli tiks piedāvāta vizināšanās zirga pajūgā, kā arī iespēja iegādāties kādu amatniecības izstrādājumu izstādē – pārdošanā. Svētki noslēgsies ar koncertu tautas namā, kur uz skatuves kāps ne vien pagasta amatiermākslas kolektīvi, bet viesi no Viļakas un pat Krievijas. Pēc koncerta sekos dejas līdz pat pulksten 22 vakarā.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma