Būsim spiesti pārcelties uz dzīvi Rīgā

Aivita Lizdika

Pērn pēdējo trīs mēnešu laikā, kad Rīgas pašvaldība veica sociālo kampa-ņu “Esi rīdzinieks!”,  galvaspilsētā esot deklarējušies ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju. Par šādu “rīdzinieku” pieplūdumu esot priecīgs galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs, jo viņš sarēķinājis, ka viens Rīgā  strādājošais budžetā gada laikā vidēji iemaksā aptuveni 1500 eiro, un tādējādi Rīga ik gadu līdz šim nav saņēmusi ap 150 miljonu eiro.

Pirms kāda laika valsts arī solīja apmaksāt ceļa izdevumus tiem, kas savā dzīves vietā nevarēja atrast pastāvīgu darbu, bet devās uz galvaspilsētu peļņā – tā sakot, mēs darām visu, lai lauki kļūtu arvien tukšāki. Līdz šim tomēr vēl lauku pašvaldības saņēma savu iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu, jo tas nonāk tās pašvaldības budžetā, kur cilvēks dzīvo, nevis tur, kur strādā. Taču tagad arī šī nauda aizplūdīs uz tām pašvaldībām, kur būs darba iespējas, bet jau tā nabadzīgās kļūs vēl nabadzīgākas un tukšākas. Nils Ušakovs gan nemaz nepiemin to, ka galvaspilsētā strādājošais savu nopelnīto naudu arī tērē Rīgā, un tādā ziņā nauda paliek pilsētā. Cilvēki, kas dodas strādāt uz Rīgu, rada tur darba vietas. Ja nebūtu šī cilvēku pieplūduma no reģioniem, Rīgā būtu mazāk iespēju tirgot preces un pakalpojumus, kas ir viens no nosacījumiem, lai rastos jaunas darba vietas.

Rīgā bezdarba līmenis visu laiku ir bijis viens no zemākajiem valstī, tur ir arī labākas iespējas atrast darbu. Savukārt, citās pilsētās un laukos darba vietu piedāvājums nav pietiekams, un arī atalgojums ir daudz zemāks nekā Rīgā. Tāpēc Latvijā lauku un rajonu centru iedzīvotāji dodas uz darbu lielajās pilsētās vai galvaspilsētā. Un diezin vai Rīgā strādājošie reģionu iedzīvotāji nedēļas nogalē vairs vēlēsies atgriezties pie savas ģimenes laukos, kur vietējai pašvaldībai turpmāk būs arvien grūtāk uzturēt ceļus, kultūras un izglītības iestādes, kaut tāpat jau tās ir tikai bibliotēkas, tautas nami un skolas, cilvēki būs vienkārši spiesti pārcelties uz dzīvi Rīgā, jo arī par sabiedriskā transporta izdevumiem šeit deklarētajiem jāmaksā mazāk…

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »