Grib atjaunot Ziemeru pils kādreizējo spozmi

Savulaik Ziemeru pils bijusi slavena ar saviesīgiem pasākumiem. Šeit notika balles, kurām krāšņuma un apmeklētības ziņā nestāvēja līdzās neviena cita tuvākajā apkārtnē. Lai tiktu pils zālē, cilvēkiem nācies stāvēt uz kāpnēm un gaidīt rindā. “Ziemeri, var teikt, bija pasaules centrs!” atmiņās dalās kāds vietējais iedzīvotājs.

Kaut gan šobrīd pils sabiedriskā dzīve pierimusi, tās īpašnieki – Latvijā pazīstamā režisore Dita Balčus ar ģimeni – nolēmuši atjaunot kādreizējo spozmi, lai pilī atkal virmotu dzīvība. Šo mērķi nav iespējams īstenot bez iedzīvotāju atsaucības un līdzdalības. Ar mērķi noskaidrot, kas, viņuprāt, būtu jādara, lai ēka vislabāk kalpotu sabiedrības interesēm, ikviens no viņiem tika aicināts uz forumu “Vēlmes un idejas, attīstot Ziemeru pili kā kultūras un sabiedriskās aktivitātes centru”.

Ilze Bogdanova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.10.2012.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »