Atnācu. Ieraudzīju. Aizbraucu.

Kā lai atrod velosipēdu, kura īpašnieks kā vienīgās
velosipēdu raksturojošās pazīmes var nosaukt:
„melns BMX tipa velosipēds”?

Velosipēds mūsu ikdienā ienācis uz palikšanu. Jādomā, ne tikai tāpēc, ka tas ir veselīgi – pārvietoties ar velosipēdu ir ērti un pavisam noteikti daudz lētāk nekā ar citiem transporta līdzekļiem (kā ziņo tālrādis, ar velosipēdu uz darbu brauc pat ministri). Tas, protams, pie nosacījuma, ka Jūsu velosipēds nekļūst par zagļa iekāres objektu, kad, pilnīgā vientulībā pamests un pret aizbraukšanu nenodrošināts, tas tiek pamests piemājas krūmos, mājas kāpņu telpā, pie veikala vai novietots neaizslēgtos šķūnīšos.

Deviņu mēnešu laikā Vidzemes reģionā reģistrēta informācija par 108 velosipēdu zādzību gadījumiem, no tiem Alūksnes iecirknī – septiņi. Četrpadsmit no minētajiem 108 velosipēds atgūts un noskaidrota persona, kas izdarījusi zādzību. Veiksmīgi izdevies noskaidrot arī dārgākā nozagtā velosipēda atrašanās vietu un personu, kas izdarījusi zādzību – 450 latu vērts velosipēds tika nozagts šovasar Madonā). Tendences saglabājušās iepriekšējās – zagļi, daudz sevi nepiepūlot, „ņem to, kas nav piesiets”, savukārt īpašnieki, piesakot zādzību policijā, bieži vien neko vairāk nevar pateikt kā „sarkans sieviešu tipa velosipēds” un nevar nosaukt ne rāmja numuru, ne citas velosipēdu raksturojošas pazīmes. Tikai 12 gadījumos nozagts pieslēgts vai aizslēgtās telpās novietots velosipēds – trīs gadījumos pārkniebjot drošības slēdzeni (Tas gan darīts tikai gadījumos, kad velosipēds nakts laikā atstāts novietots kāpņu telpā, ne publiskā vietā- piemēram, pie veikala) un deviņos gadījumos, kad  zaglim nācies tikt galā ar šķūnīša, ratiņtelpas vai pagraba durvju slēdzeni). Visos pārējos gadījumos zaglis rīkojies kā pārfrāzētā slavenā karavadoņa teicienā – Atnācu. Ieraudzīju. Aizbraucu. 34 gadījumos velosipēds nozagts no kāpņutelpas, kad īpašnieks „uz mirkli” iegājis dzīvoklī vai ciemojies pie draugiem (absolūts līderis šajā ziņā ir Valmiera), 27 gadījumos kāds ir paņēmis mājas pagalmā bez uzraudzības atstātu velosipēdu, 20 gadījumos laimīgais īpašnieks atbrīvots no sava braucamā laikā, kad „ uz piecām minūtēm ieskrējis” veikalā, pastā vai citā iestādē. Reģistrēta informācija par vienu gadījumu, kad nozagts pie kapiem novietots velosipēds un divos gadījumos- pie meža atstāts braucamais. Septiņas reizes velosipēds zagts no neaizslēgtiem šķūnīšiem un četros gadījumos – no neaizslēgtiem pagrabiem. Vienā gadījumā velosipēds zagts no balkona. Nozagto velosipēdu vērtība svārstās amplitūdā no 15 līdz 450 latiem.

Policijas ieteikums – pirms velosipēdu ieziemot, atcerieties, ka ir rūpīgi jāizvēlas telpa, kur to novietot, lai, iestājoties pavasarim, nebūtu jāpiedzīvo rūgta vilšanās, ka zaglis izrādījies viltīgāks par Jums. Tāpat, domājot par jauno velosezonu, nevajadzētu taupīt līdzekļus drošas slēdzenes iegādei un vienmēr atcerēties- zaglim nav vajadzīga pat minūte, lai atbrīvotu Jūs no pavirši novietota un bez uzraudzības atstāta velosipēda.

Dace Jukāma, VRP Prevencijas grupas vecākā inspektore

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »