Alūksnes muzejs iepazīstina ar unikāla mākslas veida tehniku

 

Aizvadītajā nedēļā Alūksnes muzejs skolēniem piedāvāja nebijušu iespēju apgūt papīra liešanu un gleznošanu ar papīra masu, ko ierādīja māksliniece Ilze Dilāne. Papīra darināšana šajā projektā tiek uzsvērta kā mākslas izglītības sastāvdaļa.

- Papīra masas gleznošana man šķiet unikāls veids, kā zīmēt. Fakts, ka glezna ir papīrā, nevis uz tā, šo procesu padara vēl aizraujošāku. Šajā virzienā darbojos kopš 2008. gada, pirms tam gleznoju tradicionālos veidos – ar eļļu un akrilu. 2005. gadā piedalījos papīrveidošanas seminārā Dānijā un vēlāk četrus gadus šīs prasmes pilnveidoju Amerikā. Doma, ka šāda darbnīca varētu būt arī Latvijā, man sākumā šķita nereāla, ņemot vērā darbnīcas aprīkojuma cenas, taču, mērķtiecīgi meklējot, izdevīgas iekārtas atradās Zviedrijā un Somijā. Ar šādu aprīkojumu, kur pats būtiskākais ir malšanas iekārta, iespējams sagatavot papīra masu papīra izgatavošanai un gleznošanai no otrreizējās izejvielas, piemēram, vecām džinsu biksēm, veciem kokvilnas un linu audumiem. Tāpat var izmantot linu šķiedras un citus augus, – stāsta meistare.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma