„Bānīša Draugu klubs” atjauno unikālu ēdnīcas vagonu

Sestdien Bānīša svētku laikā interesenti Gulbenes depo varēs skatīt jaunu, unikālu eksponātu, kas tagad papildinājis šaursliežu dzelzceļa Gulbene – Alūksne vēsturisko ekspozīciju.

Pagājušās nedēļas nogalē biedrības “Bānīša Draugu klubs” biedri pirmo reizi iekurinājuši reta šaursliežu ēdnīcas vagona malkas plīti un uz tās pagatavojuši talkas maltīti. Par šo notikumu “Malienas Ziņas” informēja šī draugu kluba koordinatore Marina Deļikatjana – Buša.

Viņa pastāstīja, ka vairāki kluba biedri no Rīgas devušies uz Gulbeni, lai nedēļas nogalē brīvprātīgi pastrādātu, remontējot ēdnīcas vagonu. Entuziasti pirmo reizi iekurinājuši vagona malkas krāsni un to izmēģinājuši arī talkas maltītes pagatavošanai. Krāsns saglabājusies labā stāvoklī, silusi labi un drīz vien maltīte bijusi arī gatava. Talkas laikā uzsākts vagona bremžu sistēmas remonts, pārbaudīta vagona ūdens sistēma un veiktas aplēses par kopējo darbu apjomu, kas nepieciešams vagona atgriešanai ekspluatācijā.

Ēdnīcas vagonu VS1-2183 biedrība “Bānīša draugu klubs” ieguva īpašumā 2012. gada aprīlī no Zilā kalna kūdras rūpnīcas. Šādus pasažieru vagonus – ēdnīcas izmantoja kūdras un arī mežu dzelzceļos, kā virtuves strādnieku ēdināšanai attālinātās darbu vietās, ļaujot lauka apstākļos nodrošināt uztura pagatavošanu sešdesmit cilvēkiem vienā maiņā. Marina Deļikatnaja – Buša norādīja, ka šajā vagonā ir pilnīgi saglabājusies darbspējīga virtuves iekārta, kas sastāv no malkas plīts, kura silda arī ūdeni, un santehnikas, virtuves un ēdamtelpas mēbelēm. Viņa uzsvēra, ka ēdnīcas tipa vagoni šādā oriģinālā komplektācijā nekur citur nedz Latvijā, nedz visā bijušajā Padomju Savienībā nav saglabājušies. Šo vagonu, pagaidām gan neejošu, būs iespējams apskatīt nākošajā nedēļā pie Gulbenes depo – 1. septembrī, ikgadējo “Bānīša svētku” laikā.

Daina Siņeļņikova,
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 31.08.2012.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »