Noskaidros labākos sēņotājus

Svētdien, 2.septembrī, pulksten 10.30 Ilzenes pagasta Siluleju mežā pie Dūju dambja notiks sēņošanas sacensības un rudens pārgājiens nūjotājiem “Pāri sūnu paklājiem…”.

“Nūjošanas pārgājienā aicinām piedalīties gan tos, kuriem nūjošana ir sveša lieta un kas labprāt sāktu ar to nodarboties, gan tos, kam nūjošana kļuvusi par ikdienu. Instruktores Līgas Janušas vadībā dalībnieki varēs iesildīties, lai pulksten 11.00 dotos nelielā rudens pārgājienā, izbaudot Ilzenes pagasta dabu,” informē Ilzenes pagasta sporta, kultūras, interešu izglītības un mūžizglītības centra “Dailes” vadītāja Linda Laiva.

Paralēli rudens pārgājienam notiks sēņošanas sacensības. Tām ikviens interesents var pieteikties sacensību norises dienā līdz pulksten 10.25. Sēņotāju galvenais uzdevums būs divu stundu laikā savākt pēc iespējas vairāk sēnes. Labākie tiks noskaidroti pēc savākto sēņu kopējā svara, vērtējumā iekļaujot tikai tās sēnes, kas ir bez tārpiem un mehāniskiem piemaisījumiem. Sacensību starta signāls izskanēs pulksten 10.30, bet dalībnieki tiks gaidīti atpakaļ līdz pulksten 12.30.

L. Laiva norāda, ka sacensības notiks starp komandām trīs cilvēku sastāvā. Vērtēts tiks gan katra individuālais veikums, gan komandas kopdarbs. Trīs labākie individuālajā un komandu vērtējumā tiks apbalvoti, bet dalībnieks, kuram būs izdevies atrast marķēto sēni, saņems īpašu balvu. “Atrast marķēto sēni būs dalībnieku speciālais uzdevums. Interesenti, ka tā atrasta pilnīgi visās sacensībās, kas mums notikušas,” piebilst centra “Dailes” vadītāja.

Ilze Bogdanova

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »