Ieguvēji būs tikai politiķi

Rīt notiks referendums par ierosinājumu ieviest otru valsts valodu Latvijā.

Nav šaubu, katram šobrīd jau ir skaidrs, kā rīkoties šajā situācijā – iet vai neiet uz referendumu, balsot par vai pret. Tādēļ atturēšos no jebkādas aģitācijas, jo īpaši tādēļ, ka pēdējā dienā to vairs nedrīkst pat darīt. Tāpat jebkuram loģiski domājošam cilvēkam ir skaidrs referenduma formālais rezultāts, grūti iedomāties, ka grozījumu projekts varētu savākt 700 tūkstošus atbalstītāju. Tātad arī Satversmē nekādi grozījumi neparādīsies, latviešu valoda kā ir, tā arī paliks vienīgā valsts valoda.

Cits jautājums, kāds būs šī referenduma faktiskais rezultāts. Var pieļaut, ļoti apmierināta būs Latvijas politiskā elite, kas balsojuma iznākumu uzdos kā milzīgu savu panākumu, kaut arī tieši politiķu nespēja aizvadītajos gados īstenot sakarīgu integrācijas politiku noveda pie šāda iznākuma.
Jāatzīst, līdz šim politiķiem dažādu tautību cilvēku pretnostatīšana ir bijusi gaužām izdevīga, nacionāli jautājumi ir bijuši labs līdzeklis uzmanības novēršanai. Ne mazums kā latviešu, tā krievu politiķu ir tikuši deputātu krēslos Saeimā vai pašvaldībās, nepiedāvājot pilnīgi neko reālu, tikai ar nacionāliem saukļiem. Arī pēdējās Saeimas vēlēšanās pāris diezgan nopietnas latviskas partijas aģitēja balsot par sevi tādēļ, lai pie varas netiktu krieviskais “Saskaņas centrs”. Un daudzi cilvēki arī balsoja, savu izvēli pamatojot ar šādiem argumentiem, kaut konkrētās partijas patiesā īstenotā politika ir pilnīgi pretēja viņu vēlētāju interesēm un vajadzībām. Smieklīgi, ka par latviešu nācijas aizstāvjiem uzdodas cilvēki, kuri ikdienā īsteno politiku, kas novedusi pie masveidīgas latviešu, īpaši jaunākās paaudzes emigrācijas.
Tāpat ļoti apmierināti par referenduma iznākumu būs tie politiķi, kas uzdodas par krievu aizstāvjiem. Viņi varēs turpināt musināt cilvēkus, un tas taču ir visvieglākais līdzeklis piekritēju vervēšanai. Patiesībā šiem politiķiem ir visvieglākā dzīve – nekas sakarīgs vispār nav jādara, vienmēr var attaisnoties, ka “sliktie latvieši” viņu priekšlikumus neatbalsta. Un arī krievu tautības vēlētāju vidū naivu un lētticīgu cilvēku tāpat netrūkst. Atliek arī pabrīnīties, kādēļ viņi nav iedomājušies, kādēļ par lielākajiem krievu aizstāvjiem “tik nesavtīgi” ir uzmetušies cilvēki, kas paši nebūt nav krievi.

Āris Upenieks

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma