Ieguvēji būs tikai politiķi

Rīt notiks referendums par ierosinājumu ieviest otru valsts valodu Latvijā.

Nav šaubu, katram šobrīd jau ir skaidrs, kā rīkoties šajā situācijā – iet vai neiet uz referendumu, balsot par vai pret. Tādēļ atturēšos no jebkādas aģitācijas, jo īpaši tādēļ, ka pēdējā dienā to vairs nedrīkst pat darīt. Tāpat jebkuram loģiski domājošam cilvēkam ir skaidrs referenduma formālais rezultāts, grūti iedomāties, ka grozījumu projekts varētu savākt 700 tūkstošus atbalstītāju. Tātad arī Satversmē nekādi grozījumi neparādīsies, latviešu valoda kā ir, tā arī paliks vienīgā valsts valoda.

Cits jautājums, kāds būs šī referenduma faktiskais rezultāts. Var pieļaut, ļoti apmierināta būs Latvijas politiskā elite, kas balsojuma iznākumu uzdos kā milzīgu savu panākumu, kaut arī tieši politiķu nespēja aizvadītajos gados īstenot sakarīgu integrācijas politiku noveda pie šāda iznākuma.
Jāatzīst, līdz šim politiķiem dažādu tautību cilvēku pretnostatīšana ir bijusi gaužām izdevīga, nacionāli jautājumi ir bijuši labs līdzeklis uzmanības novēršanai. Ne mazums kā latviešu, tā krievu politiķu ir tikuši deputātu krēslos Saeimā vai pašvaldībās, nepiedāvājot pilnīgi neko reālu, tikai ar nacionāliem saukļiem. Arī pēdējās Saeimas vēlēšanās pāris diezgan nopietnas latviskas partijas aģitēja balsot par sevi tādēļ, lai pie varas netiktu krieviskais “Saskaņas centrs”. Un daudzi cilvēki arī balsoja, savu izvēli pamatojot ar šādiem argumentiem, kaut konkrētās partijas patiesā īstenotā politika ir pilnīgi pretēja viņu vēlētāju interesēm un vajadzībām. Smieklīgi, ka par latviešu nācijas aizstāvjiem uzdodas cilvēki, kuri ikdienā īsteno politiku, kas novedusi pie masveidīgas latviešu, īpaši jaunākās paaudzes emigrācijas.
Tāpat ļoti apmierināti par referenduma iznākumu būs tie politiķi, kas uzdodas par krievu aizstāvjiem. Viņi varēs turpināt musināt cilvēkus, un tas taču ir visvieglākais līdzeklis piekritēju vervēšanai. Patiesībā šiem politiķiem ir visvieglākā dzīve – nekas sakarīgs vispār nav jādara, vienmēr var attaisnoties, ka “sliktie latvieši” viņu priekšlikumus neatbalsta. Un arī krievu tautības vēlētāju vidū naivu un lētticīgu cilvēku tāpat netrūkst. Atliek arī pabrīnīties, kādēļ viņi nav iedomājušies, kādēļ par lielākajiem krievu aizstāvjiem “tik nesavtīgi” ir uzmetušies cilvēki, kas paši nebūt nav krievi.

Āris Upenieks

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »