Vērtē amatierteātru sniegumu

Piektdiena, novembris 30th, 2018

Par Gada izrādi aizvadītās nedēļas nogalē notikušajā Alūksnes un Apes novada amatierteātru skatē atzīta Jaunlaicenes tautas nama amatierteātra “Jumts” izrāde “Mūža maize”. Labākā režisora nominācijā balvu ieguvusi iestudējuma režisore Māra Svārupe, par veiksmīgāko debiju to saņēmusi šīs izrādes dalībniece Kate Luīze Janka. Jaunlaiceniešu izrādei piešķirta arī balva par labāko scenogrāfiju. (vairāk…)

Dejotprieks vieno jau piecus gadus

Piektdiena, novembris 30th, 2018

Ar koncertu Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē savu piecu gadu jubileju sestdien, 1. decembrī pulksten 18.00, atzīmēs deju kopa “Olysta”. (vairāk…)

“Burtotava” māca burtot

Piektdiena, novembris 30th, 2018

Izdevniecībā “RaKa” izdota Strautiņu pamatskolas skolotājas Guntas Epneres grāmata – spēle “Burtotava”, kas paredzēta bērniem vecumā no trīs gadiem un palīdzēs apgūt burtus, lasīt zilbes un vārdus, attīstīt uzmanību un atmiņu. (vairāk…)

Cīnīsies par skolas pastāvēšanu

Otrdiena, novembris 27th, 2018

Alūksnes novada pagastos satraukumu izraisījis Alūksnes novada pašvaldības darba grupas ziņojums par izglītības iestāžu tīklu Alūksnes novadā no 2021. gada. Aizvadītajā nedēļā Strautiņu skolā pēc skolas vecāku padomes priekšsēdētājas Ivetas Bukovskas un skolas padomes ierosmes uz tikšanos skolā bija aicināts Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un darba grupas dalībnieki, lai skaidrotu šo ziņojumu un kā tas ietekmēs Alūksnes novada lauku skolu likteni. (vairāk…)

Rīt – Alūksnes un Apes novada amatierteātru skate

Piektdiena, novembris 23rd, 2018

Rīt, 24. novembrī, Alūksnes Kultūras centrā notiks Alūksnes un Apes novada amatierteātru skate, kurā savu sniegumu rādīs seši kolektīvi. (vairāk…)

Stāsti ar pievienoto vērtību

Piektdiena, novembris 23rd, 2018

Līdz decembra sākumam Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas muzejā būs skatāma izstāde “Manas dzimtas vērtības”, ko veidojuši ģimnāzijas 10. un 11. klašu audzēkņi sadarbībā ar vēstures skolotāju Ivetu Mikijansku un ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāju Ingunu Vilemsoni. (vairāk…)

“Vide Prožektoru Gaismās”

Otrdiena, novembris 13th, 2018

20. novembrī pulksten 18.30 Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē skatītāji tiek aicināti uz izklaidējošu un vienlaikus dzīvesziņas pilnu izrādi “Vide Prožektoru Gaismās”. (vairāk…)

Šodien Ojāram Vācietim – 85

Otrdiena, novembris 13th, 2018

Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņas pasākumi sakarā ar viņa 85. dzimšanas dienu notiek visā Latvijā un vairāki no tiem dzimtajā pusē, Trapenē. Nozīmīgākais no tiem novembra sākumā bija jaunās ekspozīcijas atklāšana pagasta muzeja mājā “Atpakaļlaiks”, kas pulcēja vietējos un Apes novada ļaudis, viesus no Rīgas un citurienes. (vairāk…)

Alūksnē Lāčplēša diena ir īpaši svētki

Otrdiena, novembris 6th, 2018

Lāčplēša diena neatkarīgas Latvijas valsts tapšanas vēsturē ir viena no nozīmīgākajām dienām. Tādēļ šogad 11. novembrī, svinot Lāčplēša dienu, visa novada ļaudis aicināti pulcēties svinību pasākumos Alūksnē. (vairāk…)

Balso par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu

Otrdiena, oktobris 30th, 2018

Līdz 4. novembrim vēl var balsot par veiksmīgāko jauno tūrisma produktu 2018. gadā. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētā konkursa veiksmīgāko vidū ir arī Alūksnes Bānīša stacijas bagāžas šķūņa multimediālā ekspozīcija. (vairāk…)

Trapenē top Ojāram Vācietim veltīta izstāde

Otrdiena, oktobris 30th, 2018

Ceturtdien, 3. novembrī, pulksten 13.30 Trapenes novadpētniecības mājā tiks atklāta izstāde “Atpakaļlaiks”, kas veltīta dzejnieka Ojāra Vācieša 85. dzimšanas dienai. (vairāk…)

Ieved klasiskās mūzikas pasaulē

Otrdiena, oktobris 30th, 2018

Vakar un šodien Alūksnē viesojas Ņujorkas latviešu kora diriģents un Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģents Andrejs Jansons, kurš kopā ar profesionāliem jaunajiem mūziķiem no Latvijas Nacionālās operas orķestra un Latvijas Mūzikas akadēmijas iepazīstina ar klasisko mūziku. (vairāk…)

Izstādē – bagātīgs rokdarbu pūrs

Otrdiena, oktobris 30th, 2018

Līdz 24. novembrim Alūksnes muzejā būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstāde “Rokdarbu pūrs. 1918. – 2018.” Tajā eksponēti studijas dalībnieču darinātie un mantotie senie izšuvumi, tamborējumi, adījumi, austie audumi, galdauti, sienas dekori un citi lietišķās mākslas izstrādājumi, informē Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Linda Apšusala. (vairāk…)

Ceturto sezonu sāk ar pārpildītu zāli

Otrdiena, oktobris 23rd, 2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē Apes tautas namā ne mazāk kuplā skaitā kā iepriekšējās sezonās startēja nu jau ceturtā erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” sezona. Pasākuma noturīgo popularitāti paši tās radītāji un organizatori – Arita un Roberts Zvejnieki – skaidro ar to, ka cilvēkus arvien vairāk saista pārbaudījumi. Gan savu fizisko spēku testēšana, gan arī – intelektuālo spēju pārbaude draudzīgā sacīkstē ar citiem. “Prāta laboranti” kļuvuši par tādu kā domubiedru kopienu, par kuru ikmēneša azarta iespēju un labdarības prieku jāpateicas abiem novadniekiem, jo viņi pasākumu, kā zināms, organizē brīvprātīgi, veltot tam savu brīvo laiku un zināšanas. Kas jauns šajā sezonā gaidāms, kādi labdarības plāni, pēc 1. kārtas mēģināju noskaidrot “Otrdienas sarunā” ar Aritu un Robertu Zvejniekiem. (vairāk…)

Austras Lindes tautu meitas atgriežas muzejā

Otrdiena, oktobris 23rd, 2018

Svētdien, 21. oktobrī, novadnieces Austras Lindes 100. dzimšanas dienā Alūksnes muzejā tika atklāta izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Šī neparastā kolekcija Latvijā atgriezusies, pateicoties viņas meitai Astrai Pavlovskai, kura tālajā 1995. gadā no ASV pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Tagad 120 lellītes latviešu tautas tērpos radušas mājvietu Alūksnē. (vairāk…)

Aicina uz kabarē

Otrdiena, oktobris 16th, 2018

Ar draisku un rotaļīgu dziesmu stāstu 30. gadu kabarē stilā “Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters” jauno koncertsezonu uzsāk “Producentu grupa 7”. Koncertuzvedums būs veltīts leģendārajam latviešu mūziķim, dzejniekam un komponistam Alfrēdam Vinteram, kuram šoruden apritētu 110 gadu. (vairāk…)

“Meklē un uzzini!” – atsāk sezonu

Piektdiena, oktobris 12th, 2018

Uzsākot rudens sezonu, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar “Malienas Ziņām” turpina konkursu “Meklē un uzzini!” un aicina tajā piedalīties arī tos, kas pirmajās kārtās nestartēja. (vairāk…)

Rīko rudens modes mākslas pasākumu

Piektdiena, oktobris 12th, 2018

Alūksne publiskās aptaujās atzīta par vienu no pilsētām, kur baudīt visskaistāko rudeni. To apliecināt nolēmis arī Alūksnē pazīstamais fotogrāfs Māris Šļivka, organizējot ekspromtom rudens modes mākslas pasākumu. Svētdien, 14. oktobrī, pulksten 12.00 Alūksnes Tempļakalna pakājē interesenti aicināti darināt tērpus no dabas materiāliem, ko krāšņojis rudens. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »