Apes domei – jauns vadītājs

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Turpmāk Apes novada domi vadīs līdzšinējais  Apes novada domes priekšsēdētāja  vietnieks Jānis Liberts  (vēlētāju apvienība “Mēs savam novadam”). Tā ceturtdien domes sēdē lēma Apes novada domes deputāti. (vairāk…)

Alūksnē notiek pirmais “BMW” sabrauciens

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Sestdien, 15. jūlijā, Alūksnē pirmo reizi notika automašīnu “BMW” modeļa “e46” salidojums jeb šajā gadījumā – sabrauciens. Kaut arī šī bija pasākuma debija, tas bija kupli apmeklēts. Dalībnieki Alūksnē bija ieradušies no dažādām vietām – Rīgas, Valmieras, Smiltenes, Bauskas, Saldus un Daugavpils. Kopumā Alūksnē 35 automašīnās ciemojās 80 cilvēki. (vairāk…)

Izzina dzimtas vēsturi

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Sestdien, 29. jūlijā, pulksten 17.30 Gaujienā  Jāzepa Vītola Mūzikas dienās komponista memoriālajā muzejā “Anniņas” notiks Natālijas Ketneres grāmatas “ Ernests Ketners. Ar sapni par ērģelēm” atvēršanas svētki. (vairāk…)

Alūksnes slimnīcas liktenis – pašas iestādes rokās

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

SIA “Alūksnes slimnīca” arī turpmāk varēs strādāt savā pašreizējā statusā, ja turpmāko trīs mēnešu laikā jeb līdz šīgada 1. novembrim iesniegs Veselības ministrijā informāciju, kas apliecinātu, ka iestādē ir pietiekams ārstu speciālistu skaits, lai saskaņā ar prasībām II slimnīcu līmenim varētu nodrošināt iestādes darbību septiņos obligātajos profilos, tostarp neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas diennaktī. (vairāk…)

Viesiem durvis ver “Benevilla”

Otrdiena, jūlijs 18th, 2017

11. jūlijā alūksniešiem un viesiem durvis vēra jaunā viesnīca ar kafejnīcu, kurai dots romantisks nosaukums ”Benevilla”. Tie, kas kafejnīcā jau pabijuši, vērtē, ka kafija un kūciņas ir gardas, te nobaudāms fantastisks mājas saldējums! “Atmosfēra ļoti patīkama un mājīga. Apkalpošana ļoti laipna, īpašnieks ļoti gādīgs. Paldies! Noteikti iegriezīsimies vēl!” Taču arī tie, kas pagājušās piektdienas vakarā bija aicināti uz oficiāliem viesnīcas atvēršanas svētkiem, netaupa atzinības vārdus: “Vienreizējs projekts, kolosāli cilvēki, fantastiska realizācija un burvīgi pavadītas brīvdienas Alūksnē – Benevilla.” (vairāk…)

Aicina atrast laiku Alūksnē

Otrdiena, jūlijs 18th, 2017

Ar moto “Atrodi laiku Alūksnē!” šogad no 4. līdz 6. augustam  norisināsies Alūksnes pilsētas svētki. Kā allaž svētku programma solās būt plaša un daudzveidīga, tādēļ Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa, pasākumu organizatore Līva Leimane un Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka aizvadītajā nedēļā aicināja uz sarunu vietējo mediju pārstāvjus, lai sniegtu ieskatu gaidāmo svētku norisē. Sarunā piedalījās arī Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins. (vairāk…)

Īstais zemeņu laiks tikai sākas

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Audzējot zemenes, galvenais ir apbruņoties ar pacietību un apzināties, ka, lai cik bagātīgas būtu tavas zināšanas, tikai uz tām paļauties nevar. Zemenes ir ogas, kuras ļoti ietekmē laika apstākļi, tāpēc katrs gads un katra raža ir citādāka. (vairāk…)

Vēstījums par dzimtās zemes un tautas mīlestību

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Šonedēļ Alūksnes muzejā tika atklāta izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitas miniatūrā”, kurā skatāmas 120 lelles latviešu tautas tērpos no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Augšzemes, Kurzemes. Tautas tērpus darinājusi trimdā ASV dzīvojusī novadniece Austra Linde, un tas ir pacietīgs roku darbs – no brunču aušanas līdz ar vissmalkākajiem krustdūrieniem izšūtām miniatūrām apkaklītēm. (vairāk…)

Tiek pie Latvijas Jaunatnes Olimpiādes medaļām

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Ar Rīgas pilsētas komandas uzvaru noslēgusies Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kas no 7. līdz 9. jūlijam notika Cēsīs. Tajā piedalījās 2803 sportisti no 82 pašvaldībām, tostarp Alūksnes un Apes novadiem. (vairāk…)

Slimnīca iegādājas fibrooptisko bronhoskopu

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Alūksnes slimnīcai SIA “Arbor Medical Korporācija” pirmdien, 10. jūlijā, piegādāja augstas izšķirtspējas fibrooptisko bronhoskopu. Tas kopā ar adapteru iegādāts par 6 tūkstošiem eiro un pirkts par Alūksnes slimnīcas finanšu līdzekļiem. Pirmdien firmas pārstāvji mediķus slimnīcā iepazīstināja ar jauno aparatūru, kas tagad padarīs ērtāku speciālista darbu, uzlabos pacientu ērtības un turpmāk ļaus slimnīcai ietaupīt līdzekļus par šī pakalpojuma pirkšanu. (vairāk…)

Izbauda potenciālās sadarbības garšu

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Nevalstisko sektoru veido bezpeļņas organizācijas, kuru aktivitāte un sasniegtie rezultāti atkarīgi no pašu ieguldītā darba. Alūksnes un Apes novadu organizāciju vidū populārākais veids, kā īstenot savas ieceres, ir finansējuma piesaiste ar projektu konkursu starpniecību vai palīdzības lūgšana uzņēmējiem. Tiesa, daudz var panākt ar sadarbību starp nevalstisko, privāto un pašvaldības sektoru, tāpēc Alūksnes un Apes novada fonds uzsācis jaunu projektu “Radošā potenciāla skola”. (vairāk…)

Dejā un kustībā mācās “atvērt” sevi

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Aizvadītā nedēļa Alūksnē aizritēja dejas un kustības zīmē, jo mūsu pilsētā pulcējās 25 jauniešu līderi un jaunatnes darbinieki no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Bulgārijas, Horvātijas, Itālijas, Spānijas un Portugāles, kurus vieno interese par jauniešu neformālās izglītības un laikmetīgās dejas sintēzi. (vairāk…)

Senioru kolektīvi tiksies Gaujienā

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

No vasaras mācies mūžu dzīvot –
Mācies krāsas un siltumu krāt.
Katram dzīvotam mirklim
Pieliekot mīļumu klāt. (vairāk…)

Rada lepnumu par piederību pierobežai

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu pils parkā notika vērienīgais sarunu festivāls “Lampa”. Divu dienu garumā tas piedāvāja divsimt dažādu notikumu, par spīti lietum pulcējot vairāk nekā 10 000 cilvēku. Starp sarunu festivāla dalībniekiem pirmo reizi bija arī Alūksnes un Apes novadi, kas aicināja uz sarunu par tēmu “Cilvēki un robežas. Cilvēki pie robežas”. (vairāk…)

Alūksnes muzejā – lelles tautas tērpos

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

Alūksnes muzejā no 11. jūlija būs apskatāma unikāla izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitas miniatūrā”. Izstādi veido 120 lelles ar latviešu tautas tērpiem no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Augšzemes, Kurzemes. (vairāk…)

Brūniņu dzimtas salidojums “Vārpās”

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

Alūksnes novada Ilzenes pagasta lauku sētā “Vārpas” 1. jūlijā norisinājās Brūniņu dzimtas nu jau piektais salidojums. (vairāk…)

Izdzīvo sapni par savu uzņēmumu

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

No savām vēlmēm un sapņiem nav jābaidās. Lai cik neiespējami tie sākumā arī neliktos, jo biežāk par tiem domāsi, jo lielāka iespēja, ka tie materializēsies un pārvērtīsies īstenībā. Par to vairākkārt ir pārliecinājusies alūksniete Nadīna Dudare (26). Pirms diviem gadiem viņa piepildīja sapni par pašai savu uzņēmumu, bet pērn radās izdevība atgriezties dzīvot Alūksnē, par ko Nadīna bija lolojusi klusu cerību jau kopš brīža, kad uzsāktas studijas Rīgā. (vairāk…)

Uzticīgas savai vasaras tradīcijai

Otrdiena, jūlijs 4th, 2017

“Nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs un garastāvoklis,” – šis visiem zināmais teiciens kārtējo reizi apliecinājās 9. sieviešu vasaras skolā, kas šoreiz notika Alsviķos. Neskatoties uz lietaino nedēļas nogali, trīsdesmit vasaras skolas dalībnieces paguva iepazīt plašo pagastu un tā viesmīlīgos cilvēkus, kāpjot Spidzenieku pilskalnā, iemēģinot roku keramikas mākslā “Racupkalnā”, baudot vakarēšanu pie Karvas HES, spēlējot teātri, ļaujoties jogai, astroloģijai un sapņu ķērāju darināšanas priekam. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas dire...

  • Repsis: Pāris gadi būs jagaida....

  • līdzjūtīgais: Cepuri nost,prieks par jaunajiem uzņēmējiem tikai vai cilvēki zin...

  • tautietis: Aizmirsa akcentēt, ka to darīja pirms vēlēšanām, lai varētu teikt...

  • Lilija: Kaut arī bilde ir pasena, tomēr tas ir īpašs skatījums uz bērnu s...

  • apenite: Labi vārdi!...

Līdz 16. jūlijam Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izstāde “Musturdeķu stāsti”.

14. jūlijā 13.00 Zeltiņu tautas namā radošas un praktiskas nodarbības bērniem un jauniešiem “Mazo roku Lielie darbi”.

14. jūlijā no 18.00 Apē Vaidavas krastos pie Raganu klintīm “Nakts Vaidavings 2017”.

14. jūlijā 19.00 Alūksnes Pilssalas estrādē joku luga ar dziesmām “Žūpu Bērtulis”.

Lasīt tālāk »