Malienas Ziņas » Aktuāli


Top filma par bānīša stacijām

Piektdiena, augusts 17th, 2018

Ir pabeigta Alūksnes stacijas bagāžas šķūņa restaurācija un pārbūve, un vakar objekts tika nodots ekspluatācijā. Tā svinīgā atvēršana notiks 31. augustā pulksten 12.00. Šo informāciju mūsu laikrakstam apstiprināja Alūksnes novada domes teritorijas attīstības nodaļas projektu vadītāja Sanita Adlere. Pašlaik top arī  multimediāls stāsts par  katru no desmit bānīša stacijām.

(vairāk…)

Aicina dāvāt ziedus Baltijas ceļa atceres pasākumam

Piektdiena, augusts 17th, 2018

Ceturtdien, 23. augustā, Alūksnē, Lielās Ezera ielas skvērā pie jaunā vides objekta “Alūksne Latvijas virsotnē” notiks Baltijas ceļa atcerei veltīts pasākums.

(vairāk…)

Pededzē taps skolas sola stāsts

Piektdiena, augusts 17th, 2018

Rīt Pededzē satiksies jaunā skolas nama absolventi un viņu skolotāji, lai ēkas 80. dzimšanas dienā atmiņu gaisotnē veidotu kopīgo skolas sola stāstu.

(vairāk…)

Parkā par trim atjaunotiem objektiem vairāk

Otrdiena, augusts 14th, 2018

Aizvadītās piektdienas vakarā  pasākumu cikla “Alūksnes muižas parka dārgumi -  Piemiņai, Ticībai, Mīlestībai, Kaprīzēm” ietvaros notika atjaunoto mazo arhitektūras formu – Pomonas tempļa, Apaļās strūklakas (Katrīnas bļoda) un Ovālās strūklakas (Turku avota) atklāšanas svētki.

(vairāk…)

Sargāt savus uzņēmumus, kas rada

Otrdiena, augusts 14th, 2018

Piektdien, 10. augustā, Alūksnes novadā darba vizītē ieradās Ministru prezidents Māris Kučinskis.

(vairāk…)

Pauž savu sāpi “Tautas panorāmai”

Otrdiena, augusts 14th, 2018

Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests, gatavojoties oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, dodas uz visiem Latvijas novadiem un lielajām pilsētām, lai noskaidrotu, kāds ir iedzīvotāju noskaņojums pirms vēlēšanām, un uzzinātu, kas tiek gaidīts no nākamās Saeimas un kādas problēmas tai būtu jārisina. Aizvadītajā piektdienā, 10. augustā, “Tautas panorāma” bija arī Apē un Alūksnē, taču tik liela iedzīvotāju atsaucība kā pērn pirms pašvaldību vēlēšanām netika novērota.

(vairāk…)

Iebrauc parka dīķī pilsētas centrā

Piektdiena, augusts 10th, 2018

Trešdienas vakarā pirms pulksten 19 pēc negadījuma izraisīšanas uz Pils ielas Alūksnes parka dīķī iebrauca automašīna, un šis notikums pilsētas centrā pulcēja tik lielu skatītāju pulku, ka tika nodēvēts par otrajiem kapusvētkiem, izpelnoties vietu arī “Malienas Ziņu” pirmajā lappusē. Par laimi, negadījumā neviens nav cietis. (vairāk…)

Balle zaļumos – īpaša maģija

Piektdiena, augusts 10th, 2018

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties kopīgā pāris kilometru garā pastaigā uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedādami un priecādamies par satikšanos. Mēs šo tradīciju esam kopuši ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Visur, kur pulcējāmies, skanējušas ziņģes un dažādos laikos atļautas un aizliegtas dziesmas, kas izdejotas mājas ballītēs un kopīgās satikšanās reizēs. (vairāk…)

Satiksies Apes bānīša stacijā

Piektdiena, augusts 10th, 2018

Šogad no 24. augusta līdz 26. augustam Apē svinēs svētkus “Satikšanās Apes bānīša stacijā. Cilvēki. Stāsti. Notikumi.”. Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre stāsta: “Ape šogad svin 90. dzimšanas dienu. Februārī izstāstījām savu pilsētas stāstu pa desmitgadēm, pieminot būtiskāko un svarīgāko tajā laikā. Satikšanās uz perona būs kā atskats uz bijušo un apliecinājums, cik stipri to mīlam šodien, dziedot, dejojot un priecājoties.” (vairāk…)

Trīsreiz lielāks apmeklējums kā jebkad

Otrdiena, augusts 7th, 2018

(vairāk…)

Dubļu tautas bumba Jaunannā

Otrdiena, augusts 7th, 2018

Sestdien, 11. augustā, Jaunannas jauniešu klubs “Tikšķis” organizē netradicionālu pasākumu – dubļu tautas bumbas sacensības. Informē Jaunannas jauniešu koordinatore Elita Jansone. (vairāk…)

Nedēļas nogalē būs Zeltiņu svētki

Otrdiena, augusts 7th, 2018

Sestdien, 11. augustā, pulksten 18.00, Zeltiņu brīvdabas estrādē notiks novadnieka – aktiera, dziesminieka un joku karaļa Edgara Liepiņa 90. dzimšanas dienai veltīts muzikāls uzvedums “Ir milzu teātris šī pasaule” ar Jelgavas dziedošo aktieru un grupas “Rampa band” piedalīšanos. (vairāk…)

Alūksnē iemirdzas izgaismotais baznīcas tornis

Piektdiena, augusts 3rd, 2018

Alūksnieši jau pamanījuši, vasaras vakariem krēslojot, visā krāšņumā iemirdzas izgaismotais Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis. Jūlijā baznīcas dārzā ritēja sagatavošanas darbi, lai pilsētas svētku ieskaņā alūksnieši varētu pulcēties uz izgaismotā baznīcas torņa atklāšanu. (vairāk…)

Apliecina augstākās pilsētas statusu

Piektdiena, augusts 3rd, 2018

Šogad par Alūksnes pilsētas svētku vadmotīvu izvēlēts fakts, ka Alūksne ir augstākā Latvijas pilsēta – tās augstākais punkts Tempļakalns sasniedz 217 metrus virs jūras līmeņa. Tādēļ pilsētas svētku ieskaņā, vakar vakarā skvērā Lielā Ezera ielā tika atklāts jaunais vides objekts “Alūksne – Latvijas virsotnē”, kas uzskatāmi apliecina, ka Alūksne ir Latvijas augstākā pilsēta. (vairāk…)

Noslēgušies Pilssalas aktīvās zonas labiekārtošanas darbi

Piektdiena, augusts 3rd, 2018

Alūksnes viesi un arī paši alūksnieši, kas vēl nav paguvuši pabūt Pilssalā, šajos svētkos varēs pārliecināties, ka Alūksnē noslēgušies vērienīgie Pilssalas labiekārtošanas darbi. Pilssalas aktīvās zonas labiekārtojumu jūlijā jau novērtējuši gan ātrumlaivu, gan pludmales volejbola sacensību rīkotāji, un arī Alūksnes pilsētas svētkos šī vieta pieplusojas pārējām, kurās būs daudzveidīgas norises. (vairāk…)

“Ir laime un prieks, ja vari gleznot tad, kad gribi”

Piektdiena, augusts 3rd, 2018

Rīt Alūksnes muzejā tiks atklāta mākslinieces Zigrīdas Ilenānes gleznu izstāde “Vēlreiz”. Ar šo izstādi viņa svin skaistu savas dzīves jubileju un zīmīgi, ka tā būs skatāma tajā pašā izstāžu zālē Alūksnes muzejā, kur pirms vairāk nekā 30 gadiem pirmoreiz Alūksnē tika eksponēti viņas darbi. Ar Alūksni un alūksniešiem mākslinieci saista sirsnīga un neviltota draudzība daudzu gadu garumā. Kad citviet Latvijā, kur notiek mākslinieces gleznu izstādes, Z. Ilenānei tiek vaicāts, vai viņa ir no Rīgas, māksliniece atbild, ka dzīvo netālu no Rīgas, bet pārstāv Alūksnes mākslinieku grupu. (vairāk…)

Muižas parkā svinīgi atklāj Putnu paviljonu

Otrdiena, jūlijs 31st, 2018

Turpinot unikālo mazo arhitektūras formu atjaunošanu Alūksnes muižas parkā, piektdien, 27. jūlijā, svinīgā pasākumā tika atklāts atjaunotais Putnu paviljons. (vairāk…)

Pirmā desmitgade aizvadīta

Piektdiena, jūlijs 27th, 2018

Jūlijā Dr. Aleksandra Misiņa Medicīnas vēstures muzejs Alūksnē atzīmēja savas pastāvēšanas desmit gadu jubileju.

(vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

11., 12. augustā Ziemera pagastā malēniešu valodas nometne “Ja es naboutu nū tuos pusas…” (Vaclaicenas un Zīmara mielā)
11. augustā 10.00 – 10.30 Pīrakstīšanuos un reita kopijs, 10.30 – 11.00 Vaļā taisīšana, 11.00 – 12.20 Dace Markus “Malenīšu pīvīnūtuo vērteiba Baltijā, Eiropā un pasaulā”, 13.00 -14.00 Iztarkškiešanuos pa maleniski sīna škounī, 14.00 – 15.00 Pusdīna, 15.00 – 17.00 Darbuošanuos ar pierstīm, rūkuom, muti un vusu citu, 17.00 – 18.00 Launaga kopijs, 17.00 Puorguojins ar valla dzeišanu uz Dieliņkollu, 20.00 Ieššana, stuostiņi, rūtaļas un prīkšnasumi Dieliņkollā. 12. augustā 9.45 Reita īkustiešanuos, 10.00 – 10.30 Reita kopijs, 10.30 – 11.15 Saulvedis Cimermanis “Zīmeļaustrumvidzemas ļaužu veidūšanuos”,

Lasīt tālāk »