Vērtējums stingrs, bet labvēlīgs

Otrdiena, aprīlis 24th, 2018

 

Svētdien Alūksnes Kultūras centrā notika Alūksnes, Gulbenes un Balvu apriņķa koru skate, kurā savu gatavību XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem rādīja divi senioru, pieci sieviešu un 11 jauktie kori – četri A un septiņi B grupā. (vairāk…)

Sezona sākusies ar bronzas medaļu

Otrdiena, aprīlis 24th, 2018

Ar vairāk nekā 500 orientieristu dalību Kamparkalnā, Talsu pusē 22. aprīlī aizvadīts Latvijas čempionāts garajā distancē jeb orientēšanās klasikā, kas reizē bija arī trešais šīs sezonas Latvijas kausa posms. Vīru elitē pirmo reizi karjerā čempiona tituls tika Andrim Jubelim (Mežmalas/Madona), savukārt starp dāmām jau otro gadu pēc kārtas uzvara Sandrai Grosbergai (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). Par sudrabu līdz pat distances beigām cīnījās arī vairākkārtējais garās distances čempions Edgars Bertuks no orientēšanās kluba “Alūksne – Ape”, kuram šoreiz bronza. Pēc pirmajām sacensībām Edgaram jautāju, kā sākusies šī sezona un kādas tai prognozes. (vairāk…)

Mālupes pamatskolas ēka pārtop par sociālās aprūpes centru

Otrdiena, aprīlis 24th, 2018

Mālupes pagastā, bijušās pamatskolas ēkā, turpinās būvniecība, lai izveidotu sociālās aprūpes centru “Pīlādži”. (vairāk…)

Jaunatnes darbinieki gūst pieredzi Alūksnē

Piektdiena, aprīlis 20th, 2018

Pagājušajā nedēļā Alūksnē viesojās jaunatnes darbinieki no visas Latvijas, kuri Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā pieredzes apmaiņas brauciena ietvaros iepazinās ar aktuali-tātēm darbā ar jaunatni Alūksnes novadā un apmeklēja Alūksnes Bērnu un jauniešu centru (ABJC). (vairāk…)

Iestājies visbīstamākais ugunsnedrošais periods

Piektdiena, aprīlis 20th, 2018

Pašlaik mežos iestājies visbīstamākais ugunsnedrošais periods un plānots, ka tāds tas ar 27. aprīli tiks apstiprināts arī oficiāli. (vairāk…)

Dēliņkalnā turpinās skatu torņa izbūve

Piektdiena, aprīlis 20th, 2018

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu Alūksnes augstienes augstākajā punktā – Dēliņkalnā – pēc tehnoloģiskā pārtraukuma turpinās skatu torņa izbūves darbi. (vairāk…)

Grāmata – nemainīga vērtība visos laikos

Otrdiena, aprīlis 17th, 2018

Saturiski piepildīti, ar daudzveidīgu programmu dažāda vecuma auditorijai – gan pieaugušajiem un jauniešiem, gan bērniem un pusaudžiem – tādi bija gadskārtējie grāmatu svētki, ko rīkoja Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļu, kā arī ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Kā Grāmatu svētku atklāšanā sacīja Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, grāmatas ļauj mums pabūt tikai ar sevi un smelties iedvesmu turpmākajiem darbiem, ļauj mums izdzīvot daudzas dzīves, piedzīvot citādi nepiedzīvojamo. Lai lasītprieks visiem grāmatām uzticīgajiem arī turpmāk! (vairāk…)

Mācās krāsot dziju ar augu krāsvielām

Piektdiena, aprīlis 13th, 2018

No 6. līdz 8. aprīlim 152 vietās visā Latvijā norisinājās pasākums “Satiec savu meistaru!”, kura būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas pārmantotas no paaudzes paaudzē. (vairāk…)

Alūksnes apriņķa deju skates rezultāti

Otrdiena, aprīlis 10th, 2018

(vairāk…)

Patversmes kaķi iegūst ērtas un košas telpas

Otrdiena, aprīlis 10th, 2018

Dzīvnieku māja “Astes un Ūsas” saņēmusi vērienīgu ziedojumu, kas ļāvis īstenot jau sen lolotu ieceri – labiekārtot kaķu telpas. Tā kā pēdējā laikā patversmē nonāk vismaz divreiz vairāk kaķīšu, nekā ir tiem paredzētās vietas, biedrības “Astes un Ūsas” valdes priekšsēdētāja Elīna Dambe ir gandarīta par paveikto un slavē izdomas bagātos meistarus, kas prot ne tikai flīzēt un krāsot, bet arī radīt omulību. (vairāk…)

Jubileju svin ar jaunības degsmi

Piektdiena, aprīlis 6th, 2018

“Īpašs kolektīvs ar sev vien raksturīgo malēnisko švunku…” tā raksturots Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris kolektīva 65 gadu jubilejai veltītajā bukletā. Patiešām – Alūksne vienmēr lepojusies ar saviem “pūtējiem”. Tautas pūtēju orķestris “Alūksne” nu jau ir daļa no pilsētas kultūras vēstures, bet Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris turpina kopt un attīstīt kolektīvās muzicēšanas tradīcijas mūsu pilsētā. (vairāk…)

Ar vēlmi sniegt labumu plašākai sabiedrībai

Piektdiena, aprīlis 6th, 2018

27. martā apritēja tieši gads, kopš par Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekti strādā Madara Sildega. Madara ir dzimusi rīdziniece, bet līdz studijām dzīvojusi Tukuma pusē. Augstāko izglītību ieguvusi, piecus gadus studējot ainavu arhitektūru un plānošanu Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā. Vienu semestri viņa savas zināšanas šajā nozarē papildinājusi arī Budapeštā, kur guvusi interesantu pieredzi darbam. Tagad Madara dzīvo Viļakas novadā, kur pirms diviem gadiem pārcēlusies uz dzīvi pie sava drauga, bet ikdienā mēro ceļu uz Alūksni, lai rūpētos par šīs Ziemeļvidzemes pilsētas daiļumu. Klāt pavasaris, un tūlīt sāksies aktīvā darba sezona, tādēļ saruna par pilsētas apzaļumošanas plāniem un jaunumiem šajā procesā. (vairāk…)

Piedzīvo neparastas Lieldienas

Piektdiena, aprīlis 6th, 2018

31. martā Alūksnē debitēja netradicionāls Lieldienu pasākums, proti, Lieldienu nakts pārgājiens, kas pulcēja apmēram simts interesentu. (vairāk…)

Kā Lieldienas svin Latvijā un pasaulē

Ceturtdiena, marts 29th, 2018

“Lieldienas ir vieni no tiem svētkiem, kuros savijas dažādi pasaules uzskati. Tā nav tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs, kur pagāniskajām tradīcijām “uzslāņojušās” kristīgās tradīcijas,” atgādina Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves vadītāja, filoloģijas doktore Rita Treija, kura Lieldienu priekšvakarā Alūksnes muzejā viesojās ar lekciju “Lieldienu tradīcijas pasaulē un Latvijā”. (vairāk…)

Alūksnes mūzikas fenomens 65 gadu garumā

Ceturtdiena, marts 29th, 2018

Katrai pilsētai, katrai valstij ir savi pieminekļi – marmorā, kokā vai kur citur kalti. Tie ir stabili, nesabrūk gadsimtos. Arī Alūksnei ir pils, ir skaista baznīca, ir skaistas mājas un ielas. Bet ne katram novadam vai pilsētai ir piemineklis, kas izgaist, līdzko beidz skanēt… Tā ir mūzikas laime un nelaime – tā pastāv tikai nošu rakstā, kas pats no sevis neskan… (vairāk…)

Lieldienas – gluži kā olu ražotāju profesionālie svētki

Ceturtdiena, marts 29th, 2018

Pagājis gandrīz gads, kopš tirgū atgriezušās Alūksnes olas, kādreizējai SIA “Vistako” pārtopot par SIA “Alūksnes putnu ferma”, kas nu trīskāršojusi ražošanas jaudu. SIA “Alūksnes putnu ferma” pirmajā finanšu gadā – no 2017. gada 1. janvāra līdz 31. augustam – strādāja ar 1,435 miljonu eiro apgrozījumu un 122 527 eiro peļņu. Arī šajās Lieldienās varam krāsot un priecāties par pašu novadā ražotām olām. (vairāk…)

Lieldienu zaķi priecē atkal

Piektdiena, marts 23rd, 2018

Lieldienu gaidīšanas laikā pēdējos gados par jauku tradīciju kļuvusi mākslinieku Lilijas Kukles un Gintara Čerbikova veidotās zaķu ģimenes parādīšanās pilsētā. Katru gadu zaķu ģimene Alūksnē ierodas arvien jaunā veidolā, nomitinās arvien jaunā vietā un stāsta arvien jaunu stāstu. Šogad pavasara Saulgriežu gaidās Zaķi apmetušies Strūklaku parkā, atveidojot laiskus tūristus vai vietējos iedzīvotājus, kuri atraduši brīvu brīdi apjūsmot pavasari parkā (vairāk…)

Deputāti tiekas ar iedzīvotājiem

Piektdiena, marts 23rd, 2018

Otrdien, 20. martā, Apes tautas namā iedzīvotāji tika aicināti uz tikšanos ar Apes novada domes deputātiem, lai pārrunātu aktuālākos jautājumus, kas saistīti ar pašvaldības darbu. Iniciatīva par iedzīvotāju sapulces organizēšanu bija abpusēja, gan īstenojot domes deputātu vēlēšanos tikties ar iedzīvotājiem, gan arī uzklausot iedzīvotāju izteikto priekšlikumu par šādas sapulces nepieciešamību. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

Aprīļa piektdienās 16.00 un 17.00 Mārkalnes tautas namā vingrošanas nodarbības projektā „Dzīvo vesels Alūksnes novadā!”.

26. aprīlī no 16.30 līdz 18.30 Pilssalas stadionā skriešanas seriāla „Alūksnes pavasaris” III kārta.

26. aprīlī 17.00 Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņu pavasara koncerts. Ieeja bez maksas.

27. aprīlī Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes un Apes novadu skolēnu deju kolektīvu skate. Ieeja bez maksas.

Lasīt tālāk »