Pārstāv Alūksni Latvijas čempionu kausā

Otrdiena, septembris 19th, 2017

Kopš septembra sākuma pilnā sparā rit Latvijas čempionu kauss basketbolā – turnīrs, kurā tiek aicināti piedalīties novadu čempionātu līderi, lai noskaidrotu labāko amatieru basketbola komandu Latvijā. Svētdien Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē norisinājās Vidzemes atlases posms. Tajā no Alūksnes novada startēja divas komandas – Alūksnes čempioni “LAVE”, kā arī “Alsviķi/ Steel Constructor”, kas gan pašmāju turnīrā nepiedalījās, bet čempionu kausā startēja kā Gulbenes vicečempioni. (vairāk…)

VID aicina nodokļu deklarācijas iesniegt savlaicīgi

Otrdiena, septembris 19th, 2017

Valsts ieņēmumu dienests (VID), apkopojot informāciju par obligāti iesniedzamajām nodokļu deklarācijām, konstatējis, ka liela daļa saimnieciskās darbības veicēju un uzņēmēju kavē deklarāciju iesniegšanu. (vairāk…)

Ēkas atjaunošanai vajag teju pusmiljonu eiro

Piektdiena, septembris 15th, 2017

Otrdienas, 12. septembra, vakarā SIA “Alūksnes nami” uz būvprojekta apspriešanu aicināja gāzes avārijā cietušās Torņa ielas 15. mājas, Alūksnē iedzīvotājus. (vairāk…)

Vietējai maizītei – sudrabs un bronza pārtikas izstādē

Otrdiena, septembris 12th, 2017

Ar labām sekmēm – sudraba un bronzas medaļām – no pārtikas izstādes “Riga Food 2017” maizes kvalitātes konkursa atgriezies uzņēmums “Alta S”. Ar sudraba medaļu godalgota uzņēmuma ražotā “Mājas maize plaucēta”, savukārt bronzu nopelnījusi “Senču rudzu maize”. SIA “Alta S” pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma piedalās izstādēs, tādēļ par novērtējumu ir dubults prieks. (vairāk…)

Septembrī skan Dzejas dienas

Otrdiena, septembris 12th, 2017

Septembris Latvijā atnāk ar Dzejas dienām. Publisko dzejas lasījumu tradīcija, kas aizsākusies vairāk nekā pirms 50 gadiem – 1965. gada 11. septembrī – Raiņa 100. dzimšanas dienā, kad Esplanādē tika atklāts dzejniekam veltīts piemineklis, izrādījusies dzīvotspējīga, piedzīvojusi gan kāpumus, gan kritumus, bet pēdējos gados atkal ieguvusi otro elpu. (vairāk…)

Lepojas ar 400 tomātu šķirnēm

Otrdiena, septembris 12th, 2017

‘Tīģera ķepa’, ‘Kvēlojošā sirds’, ‘Lācītis ķepainītis’, ‘Nakts karaliene’, ‘Svītrotā šokolāde’ un ‘Maskavas nakts’ – tā ir tikai neliela daļiņa no tiem nosaukumiem, kas doti tomātu šķirnēm annenietes Ivetas Jogures bioloģiskās saimniecības “Lejiņas” siltumnīcās. Lai iegūtu jaunas šķirnes un izaudzētu tomātus pārdošanai, dārzkope iegādājas no jauna, arī pati ievāc sēklas, tās sēj, stādus pārstāda siltumnīcās, kur tos audzē un iegūst ražu. (vairāk…)

Kļūst par “Rigvir” stipendiātiem

Otrdiena, septembris 12th, 2017

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. a klases skolēni Kristīne Migunova un Ernests Mednis ir divi no 14 Latvijas jauniešiem, kas kļuvuši par “Rigvir” stipendiātiem un piektdien, 8. septembrī, tika aicināti uz svinīgo stipendiju pasniegšanas ceremoniju Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. (vairāk…)

Jauno studiju gadu sāk zem Latvijas Universitātes karoga

Piektdiena, septembris 8th, 2017

Jaunais studiju gads Latvijas Universitātes (LU) Alūksnes filiālē šogad tika atklāts šonedēļ, 5. septembrī, kad svinīgajam pasākumam pulcējās studenti, docētāji, filiāles darbinieki un viesi. (vairāk…)

Noenkuros laipu par 16 000 eiro

Piektdiena, septembris 8th, 2017

Alūksnes novada dome nolēmusi izdalīt no atsavināšanas procesā iegūtajiem līdzekļiem finansējumu 16 000 eiro apmērā pontonu laipas Alūksnes Pilssalā papildu enkurošanai. (vairāk…)

Izdevēja Reiņa Pastalnieka pēctece lepojas ar savu vecvectēvu

Piektdiena, septembris 8th, 2017

Pieļauju, katra cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad viņš vēlas apzināties savas saknes. Nav svarīgi, vai tas notiek agrāk vai vēlāk, ja vien tas ir svarīgi pašam meklētājam un tiem, kas šīs saknes meklēs vēl pēc viņa. Zīmīgi, ka reizē ar laikraksta rubrikas “Agrāk un tagad” stāstu iepriekšējā piektdienā par namu Pils ielā 27a, kas izsenis zināma kā izdevēja Pastalnieka dzīvojamā ēka un drukātava, kurā savulaik dzimušas un ilgu laiku drukātas arī “Malienas Ziņas”, redakcijā viesojās Pastalnieku dzimtas pārstāve, ogrēniete, Linda Mangule. (vairāk…)

Pirmais septembris aizvadīts mierīgi

Otrdiena, septembris 5th, 2017

Jauns darba cēliens skolēniem nozīmē arī jaunu darba lauku atbildīgajiem dienestiem, kam jārūpējas par skolēnu drošību. Bieži vien šo “slieksni” spilgti iezīmē jau pirmā skolas diena – 1. septembris, kad atkalsatikšanās prieks pēc brīvlaika izpaužas nedarbos ar alkohola lietošanu un citiem sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem. Lai noskaidrotu, kāda situācija Zinību dienā ir Alūksnē un apkārtnē, piektdien, 1. septembrī, kopīgā reidā spēkus apvienoja Valsts policija, Alūksnes novada pašvaldības policija un Alūksnes novada bāriņtiesa. (vairāk…)

Atļaušanās ieskatīties dziļāk kokā

Otrdiena, septembris 5th, 2017

“Pateicos stāstam, kuru koks stāsta man, glāstot tā formas, skatot tā krāsas, tekstūru un kukaiņa labirintus. Smaržīgumā un garšās baudītām sajūtām. Bezgalīgajam un neapnicīgajam stāstam, kuru lasot, nāku pie sevis tuvāk. Pateicos koka vājumam un spēkam. Tas arī manī,” tā saka alūksnietis amatnieks Harijs Stradiņš, kurš nu jau teju divdesmit gadu garumā strādā ar koku. Viņš darina dažādas lietas – savam un citu priekam, noderīgas un skaistumlietas, bet visas tās viņš patiesi mīl. (vairāk…)

Apņemas palīdzēt bērnam ārkārtas situācijā

Piektdiena, septembris 1st, 2017

Pavisam vienkārši – ar vienu uzlīmi logā uzņēmējs Alūksnē sāk īstenot ieceri par bērniem draudzīgām vietām, kur saņemt palīdzību ikdienas ārkārtas situācijās – kad nepieciešams uzlādēt telefonu vai sazvanīt vecākus, patverties sliktu laika apstākļu gadījumā, padzerties vai apmeklēt labierīcības. Droša vide netiks atteikta arī citās situācijās, un, izvērtējot to nopietnību, varētu tikt piesaistīti arī likumsargi. (vairāk…)

Aplēš plūdu nodarītos zaudējumus

Piektdiena, septembris 1st, 2017

Pamatojoties uz Zemkopības ministrijas sniegto informāciju par lietavu un plūdu izraisītajām sekām un postījumiem lauksaimniecības zemēs, Ministru kabinets otrdien, 29. augustā, izsludināja ārkārtēju situāciju 27 novados Latgalē un Vidzemē, tostarp arī Alūksnes novadā. Savukārt lauku atbalsta dienests (LAD) tuvākajā laikā aicinās lauksaimniekus līdz 1. oktobrim iesniegt iesniegumus par plūdu nodarītajiem zaudējumiem, lai saņemtu kompensāciju. (vairāk…)

Jauno mācību gadu uzsāk jaunu pārmaiņu gaidās

Otrdiena, augusts 29th, 2017

Līdz 1. septembrim jeb jaunā – 2017./ 2018. – mācību gada sākumam atlikušas vairs tikai dažas dienas. Lai ieskicētu galvenos darba virzienus nākamajā gadā un uzklausītu skolu pārstāvju viedokli svarīgākajos jautājumos, aizvadītajā nedēļā uz tradicionālo sanāksmi pirms mācību gada sākuma tika aicināti Alūksnes novada izglītības iestāžu vadītāji, izglītības iestāžu padomju pārstāvji un pašvaldības darbinieki. (vairāk…)

Top fotostāsts par nevalstisko organizāciju cilvēkiem

Otrdiena, augusts 29th, 2017

Alūksnes Nevalstisko organizāciju (ANVO) atbalsta centrs ar Sabiedrības integrācijas fonda un Latvijas valsts budžeta līdzekļiem no 1. marta līdz 31. oktobrim realizē projektu “Alūksnes NVO atbalsta centrs – atvērts sabiedrībai”. Tagad, augustā, sākusies projekta ceturtā fāze – fotostāstu veidošana par NVO vai neformālajās grupās strādājošajiem cilvēkiem. (vairāk…)

Kurš var apsteigt bānīti?

Otrdiena, augusts 29th, 2017

Unikālais vēstures mantojums – “Gulbenes – Alūksnes” bānītis – savas pastāvēšanas laikā apvīts ar vairākām leģendām. Viena no tām saistīta ar bānīša ātrumu un iespējām to apsteigt. Gadu gaitā bijuši mēģinājumi gan bānīti noskriet, gan nosoļot, tomēr sestdien pirmo reizi bānīti izaicināja riteņbraucēji, piedaloties sacensībās “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!”. (vairāk…)

“Manus tērpus pērk drosmīgi cilvēki”

Piektdiena, augusts 25th, 2017

“Zīmols “Zīle” – tas skan pārāk skaļi, taču man vēl ir kur augt un augt, un augt…,” aicinot uz sarunu savā mājīgajā terasē Stacijas ielā, saka apeniete Aiva Zīle, kura no morāli novecojušām drēbēm šuj jaunus apģērbus ar zīmolu “Zīle”, tādējādi radot unikālu tērpu un vienlaikus rūpējoties arī par dabu un mūsu planētas labsajūtu. Ne velti pagalma vidū nu jau vairākus gadus zaļo kastaņa, kas ziedot savādāk nekā citas. Arī “Zīlei” tērpi ir citādi – domāti radošiem un drosmīgiem cilvēkiem. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas dire...

  • Repsis: Pāris gadi būs jagaida....

  • līdzjūtīgais: Cepuri nost,prieks par jaunajiem uzņēmējiem tikai vai cilvēki zin...

  • tautietis: Aizmirsa akcentēt, ka to darīja pirms vēlēšanām, lai varētu teikt...

  • Lilija: Kaut arī bilde ir pasena, tomēr tas ir īpašs skatījums uz bērnu s...

  • apenite: Labi vārdi!...

20. septembrī 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā tikšanās ar dzejnieci, dramaturģi, rakstnieci Ingu Gaili.

20. septembrī 14.00 Malienas tautas nama mazajā zālē literāri muzikāla pēcpusdiena “Es Tevī iemīlēšos rudenī…”. Uz tikšanos aicina dāmu klubiņa “Ābele” dalībnieces un dzejniece Biruta Koknese.

21. septembrī Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas ekspertu pēcpusdiena “Spilgtākie iespaidi”.

22. septembrī pie Ilzenes pamatskolas Olimpiskā diena.

Lasīt tālāk »