Sveic simto Alūksnes novadā reģistrēto bērniņu

Otrdiena, oktobris 16th, 2018

Alūksniešu Diānas Lozko un Laura Puka ģimenē 28. septembrī pasaulē nāca meitiņa Emīlija. Viņa ir simtais bērniņš, kas šogad reģistrēts Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļā, tādēļ jau tradicionāli saņem sveicienus un dāvanu Alūksnes novada pašvaldības vārdā no novada domes priekšsēdētāja Artura Dukuļa. (vairāk…)

Sirmgalvjus sildīs šalles Latvijas karoga krāsās

Otrdiena, oktobris 2nd, 2018

Svētdien Mālupes saieta namā notika Vispasaules Senioru dienai veltīts pasākums cienījamā vecuma ļaudīm “Ar siltuma sajūtu sirdī”, kurš bija viens no sarīkojumiem šajā pagastā, kura saturs un nozīmība saistīts ar Latvijas 100. dzimšanas dienas svinību gaidām visā valstī. (vairāk…)

Sigita Mūrniece: “Esam atbildīgi par to, ko patērējam”

Piektdiena, jūlijs 6th, 2018

Arvien lielāku popularitāti pasaulē iegūst kustība “Zero Waste”, kas latviskā tulkojumā nozīmē “nulles atkritumi” un “bezatkritumu dzīvesveids”. Tā radusies pagājušā gadsimta 60. gados. Vai pasaule bez atkritumiem vispār ir iespējama? Pozitīva atbilde uz šo jautājumu droši vien būtu utopiska, taču mēs katrs varam sākt ar sevi, lai vide ap mums kļūtu tīrāka. Tāda ir arī zeltinietes Sigitas Mūrnieces, kura kļuvusi par “Zero Waste” aktīvisti, pārliecība. (vairāk…)

Arvien trūkst audžuģimeņu

Otrdiena, maijs 15th, 2018

Arvien trūkst audžuģimeņu, īpaši tādu, kuras spētu uzņemt vairākus bērnus no vienas ģimenes, kā arī bērnus ar īpašām vajadzībām. Neskatoties uz to, ka iepriekšējā gada izskaņā Latvijas iedzīvotāju sirdis sašūpoja labdarības maratons “Dod pieci” un tā izskaņā tika saziedota vērienīga naudas summa, tomēr bērnu namos dzīvojošu bērnu skaits būtiski nemazinās. (vairāk…)

Sveic Latviju simtgadē ar braucienu apkārt robežai

Ceturtdiena, maijs 3rd, 2018

Svētku brīvdienās, 28. aprīlī pulksten 8.00 no Slokas ielas 66, Rīgā, tika uzsākta un 4. maijā – Latvijas neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā – noslēgta ekspedīcija “Apkārt Latvijas simtgadei”, kuras ietvaros seši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki ar divām automašīnām apbrauc Latvijas sauszemes robežu un ar to sveic Latviju 100. jubilejā. 29. aprīlī ceļotāji piestāja arī Apes VUGD postenī. (vairāk…)

Caur dzimtas saknēm izjūt Latvijas vēsturi

Ceturtdiena, maijs 3rd, 2018

“Es nāku no latviešu tautas un vienmēr būšu latvietis es savā sirdī. Kas zina, kas asinīs man rit, taču vienmēr zināšu, kur sākums mans. Esmu zemessargs un jaunsargs, savu nākotni plānoju saistīt ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Viju es sevi tautas un senču vēsturē, jo tā ir daļa no manis, bez kuras es nevaru iztikt,” tā pērn rīkotajā Latvijas Transatlantiskās Organizācijas (LATO) un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas  rīkotajā eseju konkursā, kurā viens to tematiem bija “Kā es sargāju Latviju?”, savā darbā rakstījis Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēknis Dainis Rižkins. Šajā konkursā viņš ieguva konkursa rīkotāju simpātiju balvu. (vairāk…)

Apavu labošana – darbs, kas prasa stiprus nervus

Piektdiena, aprīlis 13th, 2018

Bez labiem meistariem nevienā dzīves sfērā iztikt nevar. Katram ir gadījušās situācijas, kad gluži vai dzīvības jautājums ir salabot nolauzto papēdi jaunajām kurpēm, un to var izdarīt tikai kurpnieks, kuram pavasarī bieži vien sākas karstākā darba sezona. Agris Meiss ir 24 gadus vecs alsviķietis, kas strādā par kurpnieku Alūksnē, tepat blakus redakcijai. Lai arī toreizējā Alsviķu arodskolā, kur ieguvis izglītību, nokļuvis pavisam nejauši un līdz tam neko nezinot par kurpnieka amatu, savu izvēli puisis nekad nav nožēlojis. (vairāk…)

Piedāvā izbaudīt alternatīvu tūrisma pieredzi

Piektdiena, februāris 23rd, 2018

“Vajadzētu atcerēties, ka cilvēks ir kas vairāk! Tie ir nebeidzami stāsti, pieredze, emocijas un zināšanas,” saka projekta “Real life tours” pārstāve Lelde Gusta, kas kopā ar alūksnietēm Ilzi Zvejnieci, Laumu Sliņķi un Žaneti Ludvigu ar Alūksnes un Apes novada fonda (AANF) atbalstu īsteno vēl nebijušu projektu “Real life tours”, kas ir iespēja satikt īstus cilvēkus (attēlos) viņu īstajā dzīvē un “dabiskajā vidē”, lai izzinātu unikālus stāstus, pieredzes, pasaules skatījumu. (vairāk…)

Pierobeža – vieta, kur dzīvot drosmīgiem un stipriem cilvēkiem

Piektdiena, augusts 4th, 2017

Alūksnes novads ir vienīgais Latvijā, kura teritorija robežojas gan ar Igauniju, gan Krieviju. Citviet Latvijā šī puse pazīstama kā Malēnija – valsts nomale, kas atrodas 200 kilometrus no Rīgas un kurā dzīvojošie runā lauzītā latviešu valodā. Kā atrašanās pierobežā ietekmē cilvēku dzīvi šajā pusē? Vai specifiskā atrašanās vieta un izloksne tiek uztverti kā pluss vai mīnuss? Un vai ģeogrāfisko robežu tuvums rada arī cilvēkos iekšējās barjeras vai – gluži otrādi – mudina no tām izvairīties? (vairāk…)

“Atmiņas nevaram paturēt pie sevis”

Piektdiena, jūnijs 30th, 2017

“To cilvēku vidū, kas tika izsūtīti, nav divu ar vienādiem likteņiem,” saka Alūksnes un Apes novada politiski represēto kluba “Sarma” vadītāja Dzidra Mazika, kura šodien svin nozīmīgu dzīves jubileju. Viņas un kluba biedru mērķtiecīgais, nesavtīgais darbs, izdodot grāmatas, veidojot audioierakstus, filmas, kurās ir dokumentēti represēto dzīvesstāsti, atmiņas par skarbajiem vēstures notikumiem, ir apliecinājums šiem vārdiem. Un atgādinājums, cik svarīgas ir ikviena cilvēka atmiņas, jo no tām veidojas vēsture. (vairāk…)

Labdarības izsolē ieguvēji ir visi

Otrdiena, marts 15th, 2016

Biedrības “Astes un Ūsas” un SIA “Valdis” kopīgi organizētajā akcijā sestdien, 12. martā, patversmes jaunajai apkures sezonai tika saziedoti 673.08 eiro, un ieguvēji ir gan dzīvnieku mājas iemītnieki, gan ziedotāji, kuri tikuši pie vērtīgiem suvenīriem. Organizatori ir apmierināti – šāda summa dažu stundu laikā ir ievērojams panākums. Taču pats svarīgākais – akcijas laikā savus jaunos saimniekus atrada divi dzīvnieku mājas iemītnieki. (vairāk…)

“Kaimiņu būšana” atgriežas līdera pozīcijās

Otrdiena, februāris 9th, 2016

30. janvārī Apes tautas namā jau trešo reizi pulcējās Alūksnes un Apes novadu erudīti uz spēli “Prāta laboratorija”. Šajā kārtā piedalījās 18 komandas un sīvajā konkurencē zinošākās vienības titulu atguva pirmās kārtas uzvarētājas, Apes dāmas, kas apvienojušās četriniekā “Kaimiņu būšana”. Otrajā un trešajā vietā atstājot alūksniešus – jaunpienācējus “Malēnijas negudrie” un pagājušās kārtas uzvarētājus “Poļu zvejnieki”. Otrās vietas ieguvēji tika noteikti komandas kapteiņu papildspēlē, kur zinošāki izrādījās “Malēnijas negudrie”. (vairāk…)

Pieredzes apmaiņā iepazīst Alūksnes novadu

Otrdiena, februāris 17th, 2015

Lai uzzinātu, kā Alūksnes novadā notiek jauniešu patriotiskā audzināšana, aizvadītajā nedēļā Alūksnes novadu apmeklēja vēstures interesentu grupa Rubeņa fonda valdes locekļa Andreja Ķeizara vadībā. (vairāk…)

“Sudrabs” uz gadu mijas sliekšņa

Otrdiena, decembris 30th, 2014

“Atvēliet laiku sapņiem, jo tie aiznesīs līdz pat zvaigznēm. Atvēliet laiku, kad mīlēt un būt mīlētiem, jo tā patiesi ir debesu dāvana. Atvēliet laiku, lai redzētu, kas notiek ap jums, jo diena ir par īsu, lai ļautos savtībai. Atvēliet laiku smiekliem, jo smiekli ir dvēseles mūzika,” ar šādu vēlējumu Ziemassvētku priekšvakarā Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības “Sudrabs” rīkotā Ziemassvētku pasākuma dalībniekus uzrunāja tā vadītāja, Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte. (vairāk…)

Apē pulcē “Labestības laiks”

Piektdiena, decembris 19th, 2014

Pagājušajā sestdienā Apē notika labdarības pasākums “Labestības laiks”, ko organizēja Alūksnes un Apes novada fonds un kura laikā tika vākti ziedojumi mazo apeniešu Gustava un Keitas rehabilitācijai. (vairāk…)

Ziemassvētku tirdziņš pulcinās labvēļus

Piektdiena, decembris 12th, 2014

Rīt Apes tautas namā notiks Ziemassvētku labdarības koncerts un mājražotāju, amatnieku un skolu skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš mazo apeniešu Gustava un Keitas atbalstam, lai viņi līdzvērtīgi, kā visi citi bērni, varētu baudīt bērnību. (vairāk…)

“Sudrabā” nozīmīgas sarunas

Otrdiena, decembris 9th, 2014

Alūksnes pilsētas pensionāru biedrība Sudrabs” regulāri tiekas ar Alūksnes novada pašvaldības un tās iestāžu darbiniekiem, lai gūtu abpusēju informāciju par katra darītajiem vai kopīgi darāmajiem darbiem. (vairāk…)

Veclaicenes senioru draugi tiekas Ziemassvētku noskaņās

Otrdiena, decembris 9th, 2014

Jau kļuvis par tradīciju, ka Veclaicenes pagasta pensionāri vienreiz gadā savās mājās uzņem savus draugus, kaimiņus un sadarbības partnerus. Šogad šāda tikšanās notika otrajā Adventē, kad Kornetos sabrauca seniori no Alsvi-ķiem, Alūksnes, Apes, Jaunlaicenes un Ziemeriem. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »