Apes domei – jauns vadītājs

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Turpmāk Apes novada domi vadīs līdzšinējais  Apes novada domes priekšsēdētāja  vietnieks Jānis Liberts  (vēlētāju apvienība “Mēs savam novadam”). Tā ceturtdien domes sēdē lēma Apes novada domes deputāti. (vairāk…)

Alūksnē notiek pirmais “BMW” sabrauciens

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Sestdien, 15. jūlijā, Alūksnē pirmo reizi notika automašīnu “BMW” modeļa “e46” salidojums jeb šajā gadījumā – sabrauciens. Kaut arī šī bija pasākuma debija, tas bija kupli apmeklēts. Dalībnieki Alūksnē bija ieradušies no dažādām vietām – Rīgas, Valmieras, Smiltenes, Bauskas, Saldus un Daugavpils. Kopumā Alūksnē 35 automašīnās ciemojās 80 cilvēki. (vairāk…)

Izzina dzimtas vēsturi

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Sestdien, 29. jūlijā, pulksten 17.30 Gaujienā  Jāzepa Vītola Mūzikas dienās komponista memoriālajā muzejā “Anniņas” notiks Natālijas Ketneres grāmatas “ Ernests Ketners. Ar sapni par ērģelēm” atvēršanas svētki. (vairāk…)

Alūksnes slimnīcas liktenis – pašas iestādes rokās

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

SIA “Alūksnes slimnīca” arī turpmāk varēs strādāt savā pašreizējā statusā, ja turpmāko trīs mēnešu laikā jeb līdz šīgada 1. novembrim iesniegs Veselības ministrijā informāciju, kas apliecinātu, ka iestādē ir pietiekams ārstu speciālistu skaits, lai saskaņā ar prasībām II slimnīcu līmenim varētu nodrošināt iestādes darbību septiņos obligātajos profilos, tostarp neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas diennaktī. (vairāk…)

Aicina piedalīties šīs vasaras akcijās

Piektdiena, jūlijs 21st, 2017

Vasara ir ceļojumu laiks, kad varam iepazīt ne tikai tālākas vietas, bet arī dzimto Latviju. Labs veids, kā to izdarīt, ir vasaras akcijas, kurās iesaistījies arī Alūksnes muzejs. (vairāk…)

Viesiem durvis ver “Benevilla”

Otrdiena, jūlijs 18th, 2017

11. jūlijā alūksniešiem un viesiem durvis vēra jaunā viesnīca ar kafejnīcu, kurai dots romantisks nosaukums ”Benevilla”. Tie, kas kafejnīcā jau pabijuši, vērtē, ka kafija un kūciņas ir gardas, te nobaudāms fantastisks mājas saldējums! “Atmosfēra ļoti patīkama un mājīga. Apkalpošana ļoti laipna, īpašnieks ļoti gādīgs. Paldies! Noteikti iegriezīsimies vēl!” Taču arī tie, kas pagājušās piektdienas vakarā bija aicināti uz oficiāliem viesnīcas atvēršanas svētkiem, netaupa atzinības vārdus: “Vienreizējs projekts, kolosāli cilvēki, fantastiska realizācija un burvīgi pavadītas brīvdienas Alūksnē – Benevilla.” (vairāk…)

Aicina atrast laiku Alūksnē

Otrdiena, jūlijs 18th, 2017

Ar moto “Atrodi laiku Alūksnē!” šogad no 4. līdz 6. augustam  norisināsies Alūksnes pilsētas svētki. Kā allaž svētku programma solās būt plaša un daudzveidīga, tādēļ Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa, pasākumu organizatore Līva Leimane un Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka aizvadītajā nedēļā aicināja uz sarunu vietējo mediju pārstāvjus, lai sniegtu ieskatu gaidāmo svētku norisē. Sarunā piedalījās arī Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins. (vairāk…)

Nešķiroto atkritumu apsaimniekošana kļūs dārgāka

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Šomēnes Alūksnes novada dome lems par izmaiņām sadzīves jeb nešķiroto atkritumu tarifā Alūksnes novada teritorijā. Tas saistīts ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes pieņemto lēmumu, kas paredz SIA “AP Kaudzītes” sadzīves (nešķiroto) atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifu pieaugumu. (vairāk…)

Dosies laivu braucienā pa Vaidavu

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Nākamajā sestdienā, 22. jūlijā, notiks Alūksnes augstienes dabas vērtību un skaistāko ainavu apceļošanas maratons – laivu brauciens pa Vaidavas upi. Šāds brauciens tiek rīkots otro reizi, piedāvājot dalībniekiem ne tikai atpūsties un iepazīt dabu, bet arī sniegt tai savu ieguldījumu, palīdzot attīrīt upes tecējumu. (vairāk…)

Īstais zemeņu laiks tikai sākas

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Audzējot zemenes, galvenais ir apbruņoties ar pacietību un apzināties, ka, lai cik bagātīgas būtu tavas zināšanas, tikai uz tām paļauties nevar. Zemenes ir ogas, kuras ļoti ietekmē laika apstākļi, tāpēc katrs gads un katra raža ir citādāka. (vairāk…)

Vēstījums par dzimtās zemes un tautas mīlestību

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Šonedēļ Alūksnes muzejā tika atklāta izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitas miniatūrā”, kurā skatāmas 120 lelles latviešu tautas tērpos no Vidzemes, Latgales, Zemgales, Augšzemes, Kurzemes. Tautas tērpus darinājusi trimdā ASV dzīvojusī novadniece Austra Linde, un tas ir pacietīgs roku darbs – no brunču aušanas līdz ar vissmalkākajiem krustdūrieniem izšūtām miniatūrām apkaklītēm. (vairāk…)

Tiek pie Latvijas Jaunatnes Olimpiādes medaļām

Piektdiena, jūlijs 14th, 2017

Ar Rīgas pilsētas komandas uzvaru noslēgusies Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kas no 7. līdz 9. jūlijam notika Cēsīs. Tajā piedalījās 2803 sportisti no 82 pašvaldībām, tostarp Alūksnes un Apes novadiem. (vairāk…)

Par projektu finansējuma sadali slimnīcām spriest pāragri

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Vispirms ir jābūt izstrādātiem un apstiprinātiem Ministru kabineta noteikumiem, kas skaidri definētu un pamatotu slimnīcu iedalījumu līmeņos, un tikai pēc tam var sekot noteikumi par to, kā sadalās finansējums projektiem starp slimnīcām vai to veidotajām slimnīcu apvienībām – tā uzskata Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, iepazīstoties ar dokumentu projektu par kārtību, kādā Veselības ministrija plāno piešķirt finansējumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektiem kvalitatīvas veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai un veselības aprūpes infrastruktūras attīstībai. (vairāk…)

Slimnīca iegādājas fibrooptisko bronhoskopu

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Alūksnes slimnīcai SIA “Arbor Medical Korporācija” pirmdien, 10. jūlijā, piegādāja augstas izšķirtspējas fibrooptisko bronhoskopu. Tas kopā ar adapteru iegādāts par 6 tūkstošiem eiro un pirkts par Alūksnes slimnīcas finanšu līdzekļiem. Pirmdien firmas pārstāvji mediķus slimnīcā iepazīstināja ar jauno aparatūru, kas tagad padarīs ērtāku speciālista darbu, uzlabos pacientu ērtības un turpmāk ļaus slimnīcai ietaupīt līdzekļus par šī pakalpojuma pirkšanu. (vairāk…)

Izbauda potenciālās sadarbības garšu

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Nevalstisko sektoru veido bezpeļņas organizācijas, kuru aktivitāte un sasniegtie rezultāti atkarīgi no pašu ieguldītā darba. Alūksnes un Apes novadu organizāciju vidū populārākais veids, kā īstenot savas ieceres, ir finansējuma piesaiste ar projektu konkursu starpniecību vai palīdzības lūgšana uzņēmējiem. Tiesa, daudz var panākt ar sadarbību starp nevalstisko, privāto un pašvaldības sektoru, tāpēc Alūksnes un Apes novada fonds uzsācis jaunu projektu “Radošā potenciāla skola”. (vairāk…)

Dejā un kustībā mācās “atvērt” sevi

Otrdiena, jūlijs 11th, 2017

Aizvadītā nedēļa Alūksnē aizritēja dejas un kustības zīmē, jo mūsu pilsētā pulcējās 25 jauniešu līderi un jaunatnes darbinieki no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Bulgārijas, Horvātijas, Itālijas, Spānijas un Portugāles, kurus vieno interese par jauniešu neformālās izglītības un laikmetīgās dejas sintēzi. (vairāk…)

Pieci vērā ņemami veidi kā aizņemties naudu līdz algas dienai

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

Nenoliedzami, ideāla ir tāda situācijā, kurā no algas līdz algai veidojas naudas pārpalikums, un ir iespējams iekrāt naudu nebaltai dienai. Diemžēl, nereti situācija ir pilnīgi pretēja, piemēram, ir atgadījusies kāda liksta, neparedzēti izdevumi veselības aprūpei, auto remonts u.c., kas izsit no līdzsvara cilvēka finansiālo stabilitāti, jo ir veicami steidzami maksājumi, kurus uz vēlāku laiku atlikt nav iespējams. Senāk šādā situācijā bija pieņemts aizņemties naudu no radiem vai draugiem, taču laiki ir mainījušies un šāds risinājums daudziem vairs nav pieņemams. Par laimi, ir pieejami citi risinājumi, kuri patstāvīgi ļauj tikt galā ar īstermiņa sarežģījumiem personiskajās finansēs. (vairāk…)

Aicina Alūksnes novada uzņēmējus atsaukties īpašas aplikācijas izveidei

Piektdiena, jūlijs 7th, 2017

Alūksnes novada pašvaldība plāno izstrādāt aplikāciju viedtālruņiem, kas tās lietotājiem sniegtu gan noderīgu informāciju, gan arī ļautu izmantot īpašus vietējo uzņēmēju piedāvājumus. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Ziema: Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas dire...

  • Repsis: Pāris gadi būs jagaida....

  • līdzjūtīgais: Cepuri nost,prieks par jaunajiem uzņēmējiem tikai vai cilvēki zin...

  • tautietis: Aizmirsa akcentēt, ka to darīja pirms vēlēšanām, lai varētu teikt...

  • Lilija: Kaut arī bilde ir pasena, tomēr tas ir īpašs skatījums uz bērnu s...

  • apenite: Labi vārdi!...

Līdz 16. jūlijam Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izstāde “Musturdeķu stāsti”.

14. jūlijā 13.00 Zeltiņu tautas namā radošas un praktiskas nodarbības bērniem un jauniešiem “Mazo roku Lielie darbi”.

14. jūlijā no 18.00 Apē Vaidavas krastos pie Raganu klintīm “Nakts Vaidavings 2017”.

14. jūlijā 19.00 Alūksnes Pilssalas estrādē joku luga ar dziesmām “Žūpu Bērtulis”.

Lasīt tālāk »