Alūksnes novadā viesosies Kanādas vēstnieks

Otrdiena, janvāris 23rd, 2018

Trešdien, 24. janvārī, Alūksnes novadu iepazīšanās vizītē apmeklēs Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Alēns Osērs (Alain Hausser). (vairāk…)

“Prāta laboratorijā” gādās rotaļlietas Vidagas skoliņai

Otrdiena, janvāris 23rd, 2018

Jau šo sestdien, 27. janvārī, pulksten 18.00 Apes tautas namā norisināsies ceturtā šīs sezonas erudīcijas spēle “Prāta laboratorija”, un šoreiz dalībnieki tiek aicināti ziedot attīstošo rotaļlietu iegādei Vidagas Sikšņu skolas pirmsskolas grupu audzēkņiem. (vairāk…)

Rīko Sniega dienu

Otrdiena, janvāris 23rd, 2018

Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs īsteno ne tikai interešu izglītības programmas un jauniešu neformālo izglītību, bet arī organizē brīvā laika aktivitātes bērniem. Viena no šādām aktivitātēm – “Sniega diena” – norisinājās aizvadītajā ceturtdienā. “Tā bija diezgan spontāna ideja, jo pēc ilgāka pārtraukuma atkal ir uzsnidzis sniegs un mēs visi esam noilgojušies pēc tā,” saka Alūksnes Bērnu un jauniešu interešu centra (ABJC) direktore Eva Aizupe. (vairāk…)

Būs atvērts labdarības tirdziņš

Pirmdiena, janvāris 22nd, 2018

27. janvārī no pulksten 9.00 Alūksnē notiks ikmēneša mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Šajā laikā pircēji aicināti apmeklēt arī Alūksnes Invalīdu biedrības labdarības tirdziņu, kas būs atvērts Invalīdu biedrības telpās Dārza ielā 8a, pretim administratīvās ēkas laukumam.

“Tirdziņš mūsu telpās 27. janvārī būs atvērts no pulksten 9.00 līdz 13.00. Pie mums būs iespēja iegādāties cilvēku ar īpašām vajadzībām roku darbus – adītas vilnas zeķes, cimdus, virtuves cimdus, rotas lietas, dvielīšus, krēslu paliktnīšus, priekšautus un citu,” informē Alūksnes Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Edvīns Fricis Svars un, apmeklējot amatnieku un mājražotāju tirdziņu, aicina iegriezties arī šeit. (vairāk…)

Šogad solītie lielie ceļu remonti

Piektdiena, janvāris 19th, 2018

2018. gadā valsts autoceļu tīklā plānoti darbi 152 objektos, no tiem 26 būs finansēti no Eiropas Savienības (ES) fondiem, bet 126 – no valsts budžeta. Kopumā dažādu veidu darbi plānoti 1200 kilometros, tostarp Alūksnes novadā. (vairāk…)

Abos novados izbauda slidotprieku

Piektdiena, janvāris 19th, 2018

Pēdējās nedēļas laika apstākļi bijuši labvēlīgi tam, lai par to priecātos ziemas sporta veidu cienītāji. Sniega gan vēl pamaz, lai slēpotu, taču zemās gaisa temperatūras veicinājušas ledus veidošanos uz Alūksnes ezera, kas ļauj turp doties slidotājiem. (vairāk…)

Alūksnes slimnīca darbu turpina kā otrā līmeņa slimnīca

Piektdiena, janvāris 19th, 2018

Šonedēļ plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa, ka Ministru kabineta komitejas atbalstītie noteikumi paredz pirmā un otrā līmeņa slimnīcas Latvijā sadalīt trīs jaunos līmeņos, no kuriem trešais būs relatīvi augstākais, bet pirmais – zemākais līmenis. Tostarp maldīgi tika minēts, ka Alūksnes slimnīcai tiek paaugstināts līmenis – uz otro. (vairāk…)

Sešas minūtes jaunam sākumam

Piektdiena, janvāris 19th, 2018

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” 1. februārī no pulksten 17.00 klubā “Cita Opera” (Parka ielā 2a, Alūksnē) aicina uz Latvijā jaunu kopīgas ziedošanas pasākumu “Ziedotāju aplis” (Giving Circle), kurā trīs projektu autori sešās minūtēs pastāstīs, kā jūsu atbalsts var palīdzēt īstenot skaistas ieceres! Pat, ja domājat: ”ko gan mainītu mans nelielais ziedojums”, piedalieties! Būsiet pārsteigti, cik daudz var paveikt kopīga ziedošana. (vairāk…)

Aicina 3×3

Otrdiena, janvāris 16th, 2018

Šovasar Latvijā atkal notiks divi pasaules latviešu ģimeņu 3×3 saieti. Pirmais būs Krāslavā no 8. līdz 15. jūlijam, otrais Zaļeniekos no 22. līdz 29. jūlijam. (vairāk…)

Alūksnes novada muzeji piedalās izstādē “Latvijas gadsimts”

Otrdiena, janvāris 16th, 2018

Šī gada 3. maijā Rīgā, Latvijas Nacionālajā vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta Latvijas muzeju kopizstāde “Latvijas gadsimts”, kas ir Latvijas muzeju veltījums valsts simtgadei. Tajā vienkopus būs skatāmas izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības, kas raksturo un ataino Latvijas valsts tapšanas gaitu un likteņstāstus. Kā informē Alūksnes muzeja krājuma glabātāja Ieva Bogdanova, kopizstādē piedalīsies četri Alūksnes novada muzeji – Alūksnes muzejs, Jaunlaicenes muižas muzejs, Bejas novadpētniecības centrs un Zeltiņu vēstures krātuve. (vairāk…)

Sabiedrības centrā – kā mājās

Otrdiena, janvāris 16th, 2018

Alūksnes novada Sabiedrības centrs (Dārza ielā 8a) kļūst arvien pievilcīgāks un ērtāks apmeklētājiem. Lai uzlabotu centra darbību, nupat noslēdzies projekts multifunkcionālai mūsdienīgu telpu realizācijai, mēbeļu iegādei un telpu vienkāršotai renovēšanai. “Vienkārši, lai ir glīti,” tā biedrības “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece, un – šis mērķis ir sasniegts. Jauns gads nama iemītniekiem sācies atjaunotās telpās. (vairāk…)

Aicina pieteikties ikgadējai Ēnu dienai

Piektdiena, janvāris 12th, 2018

Ēnu diena šogad notiks 14. februārī, kad skolēniem atkal būs iespēja apmeklēt darba vietas un kļūt par “ēnām” dažādu profesiju pārstāvjiem. No 8. janvāra ir atvērta darba devēju — uzņēmumu, organizāciju un iestāžu — pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai “Ēnu diena”. (vairāk…)

Vai par sporta skolas apmeklējumu vecāki maksās vairāk?

Piektdiena, janvāris 12th, 2018

Alūksnes novada domes sociālās, izglītības un kultūras komitejas janvāra sēdē viens no izskatītajiem jautājumiem bija “Par grozījumiem Alūksnes novada domes 2014. gada 25. septembra lēmumā “Par Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (ABJSS) sniegtajiem maksas pakalpojumiem””. (vairāk…)

Pērnā gada demogrāfiskais portrets Apes novadā

Piektdiena, janvāris 12th, 2018

Kaut arī nedaudz, bet aizvadītajā gadā Apes novadā piedzimis vairāk bērnu nekā iepriekšējā atskaites periodā, kā arī samazinājies aizsaulē aizgājušo skaits. Rūpējoties par jaunajiem novadniekiem, Apes novada pašvaldība palielinājusi bērna piedzimšanas pabalstu. (vairāk…)

Apes novadā mainīta cūku mēra riska zonu teritorija

Otrdiena, janvāris 9th, 2018

Valdība 4. janvārī apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Tā skar arī Api un Apes novadu. (vairāk…)

Par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur 17 personas

Otrdiena, janvāris 9th, 2018

Sestdien, 6. janvāra pēcpusdienā, Valsts robežsardzes amatpersonas par tīšu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu Pededzes pagastā aizturēja 17 Vjetnamas pilsoņus. (vairāk…)

Pērnā gada demogrāfiskais portrets

Otrdiena, janvāris 9th, 2018

“Jaunā gada pirmās darba dienas iesākums Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļā tika aizvadīts ar zināmu satraukumu. Iepriekšējo gadu pieredze vedināja domāt, ka 2018. gadā izdarītie pirmie reģistri varētu būt ne tie priecīgākie, bet – kļūdījāmies, jo šo gadu iesākām ar četru bērniņu dzimšanas reģistrāciju. Tiesa gan – visi dzimuši vēl aizvadītā gada nogalē,” “Malienas Ziņām” atklāj Alūksnes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece. (vairāk…)

Aicina seniorus piedalīties dokumentālajā filmā

Otrdiena, janvāris 9th, 2018

Dokumentālās filmas ”Uzlūdz dāmas!”, kas stāsta par senioru sociālo dzīvi, veidotāji meklē varoņus savam kinostāstam un aicina atsaukties seniorus, kas labprāt piedalītos šajā projektā. “Mums ir svarīgi parādīt senioru dzīvi arī ārpus Rīgas, tādēļ lūdzam reģionālo laikrakstu palīdzību, rosinot seniorus atsaukties,” ar šādu lūgumu redakcijā vēršas jaunā režisore Katrīna Tomašicka. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

24. janvārī Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana „Darbnīca dvēselei” –“…kas ar lellēm nespēlējās, tas laimi neredzēja…”.

24. janvārī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.

24. janvārī 10.00 Jaunannas bibliotēkā senioru tikšanās sadarbībā tautas namu. Kavēšanās atmiņās, aplūkojot vecos foto albumus.

25. janvārī 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

Lasīt tālāk »