Kas raksturo finansiālās grūtības?

Piektdiena, novembris 17th, 2017

Ir visai droši apgalvot, ka jebkuram no mums savas dzīves laikā ir diezgan liela iespējamība sastapties ar viena vai otra veida finanšu grūtībām. Dažas no tām būs salīdzinoši nelielas problēmas un pārvaramas īsākā laika posmā, piemēram, laicīgi neizmaksāta alga, atlaišana no darba vai vairāki nokavēti hipotēkas maksājumi, savukārt, dažas būs krietni lielākas, piemēram, laulības šķiršana vai personīgā bankrota paziņošana. Bieži vien finansiālās nepatikšanas rada arī virkni citu no tām izrietošu, papildus grūtību, kas situāciju sarežģī vēl vairāk un rada sajūtu, ka nav gaismas tuneļa galā. (vairāk…)

Ar iedzīvotājiem vienojas slēgt tiešos līgumus

Piektdiena, novembris 17th, 2017

Pagājušajā nedēļā namu pārvaldnieks un apsaimniekotājs uzņēmums SIA “Alūksnes nami” uz kopīgu tikšanos aicināja pārvaldāmo un apsaimniekojamo māju pārstāvjus un vecākos. Sapulce bija kupli apmeklēta, jo dienas kārtībā tika skatīts jautājums par jaunā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Pilsētvides serviss” ienākšanu novadā, par kura pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem pašlaik ir daudz neskaidru jautājumu. Starp 32 māju pārstāvjiem bija arī to daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji un pārvaldnieki, kuri apsaimniekošanu savā namā uzņēmušies paši. (vairāk…)

Jaunais gads nāks ar pārmaiņām nodokļu likumdošanā

Piektdiena, novembris 17th, 2017

Sagaidāms, ka 2018. gads mūsu valsts grāmatvežiem un uzņēmumu vadītājiem nāks ar lielām pārmaiņām nodokļu, darba un grāmatvedības likumdošanā. To ietekmēs Latvijas likumdevēju pieņemtie grozījumi normatīvajos dokumentos, kuri regulē praktiski visas ekonomiskās darbības jomas. (vairāk…)

Abonēšanas kampaņas pirmajā mēnesī – par 4300 abonementu vairāk nekā pērn

Pirmdiena, novembris 13th, 2017

Jaunās abonēšanas sezonas pirmajā mēnesī – oktobrī – noformēti 113 700 abonementu jeb par 4308 abonementiem vairāk nekā 2017. gada oktobrī, laikrakstu informē VAS “Latvijas Pasts” ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa. (vairāk…)

Jaunieši un deputāti sacentīsies erudīcijā

Pirmdiena, novembris 13th, 2017

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā ceturtdien, 16. novembrī pulksten 18.00, Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē notiks erudīcijas spēle “Mēs mīlam tevi, Alūksne!”, kurā piedalīsies Alūksnes jaunieši un Alūksnes novada domes deputāti. (vairāk…)

Tas ir kā bumerangs, kas atgriežas

Pirmdiena, novembris 13th, 2017

Mēdz gadīties, ka paveicas loterijā, bet, ka paveicas divreiz un vēl ar pašu lielāko laimestu – par šādiem cilvēkiem mēdzam teikt, ka tiem ir laimīga roka. Šis gads alūksnietei Sintijai bijis ļoti veiksmīgs. Pirms pāris mēnešiem viņa Latvijas Loto rīkotajā izlozē “SuperBingo”, griežot “Laimes ratu”, laimēja automašīnu “Mazda”, savukārt pirms dažām dienām tieši turpat – automašīnu “Škoda”. Tā negadās bieži, tādēļ aicināju Sintiju savā veiksmes stāstā padalīties arī ar “Malienas Ziņu” lasītājiem. (vairāk…)

Piedalās apmācībās par līdzdalības iespējām

Piektdiena, novembris 10th, 2017

Ar pozitīvu noskaņu aizvadīts Erasmus+ Strukturētā dialoga projekta “Help!” apmācību pirmais posms par jauniešu līdzdalību skolā. (vairāk…)

KONKURSS! Leģendārie rokenrola karaļi svin jubileju

Piektdiena, novembris 10th, 2017

Leģendārā un vienmēr jaunā grupa “Keksi” aicina klausītājus kopā atzīmēt 20 gadu jubileju, apmeklējot koncertus visā Latvijā, tostarp arī 24. novembrī – Alūksnes Kultūras centrā. Koncertos skanēs rokenrola klasikas pērles grupas “Keksi” īpašajā aranžējumā, kā arī grupas oriģināldziesmas. (vairāk…)

Saņem “Ekselences balvu”

Otrdiena, novembris 7th, 2017

Ieinteresē mācīties, vada mūsdienīgas un aizraujošas stundas, palīdz katram skolēnam sasniegt labākos rezultātus. Tāds ir uzstādījums skolotājiem, kas tiek izvirzīti “Ekselences balvai”. Šogad nomināciju “Labākais ekonomikas skolotājs” un veicināšanas balvu saņēma Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inguna Vilemsone. (vairāk…)

Ko ņemt vērā, pērkot lietotas preces?

Piektdiena, novembris 3rd, 2017

Kad finansiālā situācija nav gluži spīdoša, ir jāmeklē veidi, kā ietaupīt naudu. Par dažādām naudas taupīšanas metodēm varat lasīt portālā www.kreditos247.es. Ļoti populārs veids, kā cilvēki cenšas ietaupīt uz dažādiem pirkumiem, ir lietotu preču iegāde. Nereti tas patiešām ir ļoti labs risinājums, jo daudzas lietas ir paredzētas ilgākam lietošanas laikam, nekā tās ir izmantojis iepriekšējais īpašnieks. Tad nu gandrīz jaunas preces var nopirkt krietni lētāk, nekā tās maksā veikalā, taču, diemžēl, pērkot preces no privātpersonām, var viegli uzdurties krāpniekiem. Lai tas nenotiktu, ņemiet vērā sekojošos nosacījumus lietotu mantu iegādei. (vairāk…)

Organizē bezmaksas semināru nodokļu maksātājiem

Piektdiena, novembris 3rd, 2017

Valsts ieņēmumu dienests (VID) organizē bezmaksas semināru nodokļu maksātājiem.

“2017. gada jūlijā Saeima nodokļu reformas ietvaros ir apstiprinājusi vairākus likumprojektus, kas nozīmē, ka ar 2018. gada 1. janvāri gan uzņēmējus, gan privātpersonas skars būtiskas izmaiņas nodokļu jomā. (vairāk…)

Izglābj vīrieti

Piektdiena, novembris 3rd, 2017

1. novembrī pulksten 20.38 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienstāva dārza mājai pie plīts dega grīda un malka divu kvadrātmetru platībā. No piedūmotajām telpām ugunsdzēsēji glābēji izglāba 89 gadus vecu vīrieti, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 21.44 ugunsgrēks tika likvidēts. (vairāk…)

Paziņo “Sudraba zīles” ieguvējus

Piektdiena, novembris 3rd, 2017

Sestdien, 18. novembrī, pulksten 16.00 Alūksnes Kultūras centrā notiks Latvijas Republikas 99. dzimšanas dienai veltīts pasākums, kurā tradicionāli tiks pasniegts Alūksnes novada pašvaldības augstākais apbalvojums – “Sudraba zīle”. Šogad to saņems trīs cilvēki, kuru ieguldījums bijis novadam nozīmīgs – Vera Sedleniece, Māra Krieviņa un Aldis Līcis. (vairāk…)

Bibliotēka iegūst dzīvespriecīgu izskatu

Otrdiena, oktobris 31st, 2017

Gaujienas bibliotēkas apmeklētāji ir priecīgi – bērnu un jauniešu nodaļa ieguvusi mūsdienīgu un dzīvespriecīgu izskatu. (vairāk…)

Kas izdevīgāk – atjaunot vai nojaukt?

Piektdiena, oktobris 27th, 2017

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” administratīvās ēkas pārbūve Pils ielā 58 nonākusi strupceļā. Darbu gaitā atklājies, ka ēkai nepieciešama siju nomaiņa, kas prasīs papildus 37 tūkstošus no pašvaldības budžeta un sadārdzinās kopējās izmaksas par 10 procentiem. Alūksnes novada domes deputātus radusies situācija nostādījusi dilemmas priekšā – piešķirt papildu līdzekļus jau tā dārgajam projektam vai atteikties no tā īstenošanas, zaudējot Eiropas Savienības finansējumu. (vairāk…)

Sākumskolā rit sporta zāles remonts

Piektdiena, oktobris 27th, 2017

Ar ilgi gaidītām pārmaiņām vēsturē ieies 2017./2018. mācību gads Alūksnes pilsētas sākumskolā, kur šoruden norisinās sporta zāles remonts. Par to ir prieks gan skolas audzēkņiem, gan skolas direktorei Uvai Grencionei un skolotāju kolektīvam, gan arī bērnu vecākiem. (vairāk…)

Lasa kopā ar suni

Piektdiena, oktobris 27th, 2017

Lasām vienatnē, kopā ar ģimeni un draugiem, lasām skolā, bet kā tas ir – lasīt kopā ar četrkājaino draugu? To bērni uzzināja 19. oktobrī Gaujienas bibliotēkā, kas aicināja uz tikšanos ar kanisterapijas brīvprātīgo Līgu Bujani no Valmieras bibliotēkas, lai piedalītos kanisterapijas I līmeņa nodarbībās – lasīt kopā ar suni Zum Zum, lasīšanas veicināšanas programmā “Ķepu ķepā, roku rokā lasām kopā!”. (vairāk…)

Riko fotoorientešanas sacensibas

Otrdiena, oktobris 24th, 2017

Jau ceturto gadu oktobra beigas vai novembra sakuma Gaujiena notiek fotoorientešanas sacensibas. Tas, orientejoties pa Gaujienas skaistakajam vietam, notiks ari šosvetdien, 29. oktobri, no pulksten 12.00. (vairāk…)

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • BB: Arī Latvijā ir likumā noteikts, ka līdz 7 gadu vecumam ir jābūt p...

  • haha: ak dievs...

  • ooo: Atdodiet Mairim....

  • ANITA: LABI PATEIKTS!PALDIES!...

  • Ziema: Atceros Jūsu mammu kā brīnišķīgu,iejūtīgu pedagoģi un skolas dire...

  • Repsis: Pāris gadi būs jagaida....

Līdz 30. novembrim Annas kultūras namā izstāde “Bija tāds laiks…” – atjaunotajam Alūksnes rajonam – 50.

17. novembrī 14.00 Viktora Ķirpa Ates muzejā Latvijas valsts dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums un Kalncempju pagasta pārvaldes cildinājumu pasniegšana.

17. novembrī 18.00 Mārkalnes tautas namā “Ar mīlestību Latvijai” – svinīgs pasākums valsts dzimšanas dienā, jaundzimušo sumināšana, 20.00 atpūtas vakars.

17. novembrī 19.00 Kolberģa tautas namā Valsts svētku koncerts “Mēs savai Latvijai tik dažādi”. Ieeja: bez maksas. 21.00 svētku balle ar groziņiem kopā ar grupu “Putukvass”.

Lasīt tālāk »